Svit Batizovce

Pridal/a marostatry dňa Ne, 22.03.2020 - 20:32
Poznámka ASN

Momentálne, na základe dostupných informácií to vyzerá tak, že miesto je už niekoľko rokov navštevované nudistami, avšak nemôžeme každú informáciu osobne uveriť. Zdá sa nám, že:

 • Nudistov je na tomto mieste málo (cez horúce leto do 5 ľudí)
 • Nie je tam pláž, skôr jeden breh kde sú nudisti každý na svojom mieste (max v páre)
 • Miesto nie je oficiálne prístupné, avšak je využívané aj ľuďmi v plavkách
 • Zmienky o ňom existujú už od roku 2010

Nakoľko sa skúsenosti s tou plážou výrazne líšia, viď recenziu od bager65 (negatívna) budeme veľmi radi, za každý komentár či recenziu.

Pokúsime sa dané miesto overiť či už osobne, alebo ľuďmi ktorých osobne poznáme. Na základe toho rozhodneme o tom, či danú lokalitu ponecháme alebo vyradíme zo zoznamu nudapláži na Slovensku.


 

Pri hlavnej ceste zo Svitu do Batizoviec sa nachádza štrkovisko na ktorom sa vyskytujú naturisti. Jedna sa o štrkovisko, ktoré bolo zaplavené vodou po vyťažení štrku v blízkosti prítokov rieky Poprad. Väčšina naturistov sa chodí slniť na mini pláže popri jazere v lesíku popri hlavnej ceste zo Svitu do Batizoviec.

Ďalší uprednostňujú opačnú stranu na konci jazera, niektorí zase volia časti jazera pod diaľnicou D1, ktoré už sú tiež zarastene stromami.

Na jazere počas pekných dni 5-10 naturistov, tak ako aj na iných n- plážach, prevaha mužov, sem tam páriky.

Nedá sa hovoriť o jednotnej a masovej n-pláži ako napríklad na Guľáške, ale každopádne naturisti toto jazero využívajú z roka na rok v čoraz väčšom počte.

Svoju úlohu zohráva blízkosť Tatier, dá sa prísť okúpať priamo po túre, takisto blízkosť cyklochodníka z Popradu - dostanete sa skoro až k štrkovisku.

V top sezóne v letnom období samozrejme aj plavkáči, ktorí sa znášajú s naturistami celkom dobre, nikdy som nezaznamenal nejaký incident alebo sťažnosti, čo súvisí aj s tým, že na miestach ktoré využívajú naturisti máte pomerne dobré súkromie - pláže sú v lesíku, medzi stromami, do vody vbehnete ľahko.

Svit Batizovce (GPS: N49.0642986179, E20.1902390251)

Svit Batizovce
Typ: Začínajúca nudapláž
GPS: N49.0642986179, E20.1902390251
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

Ďakujeme Maroš!

Pomaličky sa nám východ Slovenska kompletizuje, čo ma teší. Vedel som, že na niektorom z jazier je nuda, len som si nebol istý na ktorom.

Ešte mám drobné doplňujúce otázky, možno sa informácie zídu aj iným ... ;-)

 1. Zvyknú tam byť ľudia len cez víkendy, alebo aj týždni
 2. Je toto miesto vhodné len pre plavcov, alebo aj pre rodiny s deťmi? Aký je vstup do vody a ako rýchlo stúpa hĺbka vody?
 3. Nejaké odporúčané miesto kde nechať auto pre tých čo neprídu na bicykli?
 4. Nejaké info čo sa týka čistoty vody?

Neoplatilo by sa posunúť súradnice pláže na miesto kde zvykne byť najviac naturistov? Možno sú ľudia ktorí radšej prídu tam, kde už niekto je, než byť len tak niekde o samote. Hlavne ak dúfate, že raz na pláž prídu aj single ženy, nie len muži a páriky - väčšina asi dá prednosť istému skupinovému bezpečiu ... A kto chce byť sám/sama, vždy vie ísť inam.

Je to zaujímavá lokalita, verím, že sa tam rado zastaví viac ľudí...

Matúš

čaute,
chodím do batizoviec na štrká rada.
- ľudia: cez teplé dni najmä cez víkendy a prázdniny,cez týždeň pracovný pomenej.nie je to plnka,východný okraj štrkoviska je lemovaný chodníčkom,na ktorom sú rôzle plôšky,mnohé v tieni mladých vyhúknutých stromčekov popri kraji štrka-teda jeho vých.častí.
-najviac nudistov je na tomto východ.brehu-skôr v jeho strednej časti...-ale sú tam fleky,kde sú nudisti,a potom civil,a zas nudista...-nuda nie je ohraničená,kedže štrko ofici nudu nemá myslím.v podstate každá skupinka dvoch- troch ľudí ma vlastný flek,vlastné sukromie na plôškach popri chodnicku pod stromcekmi.
-vstup do vody:na východnej časti rýchlo klesá dno do hĺbky,4-5 metrov od kraja už hĺbka aj 150-200 cm.breh oproti-chodím v zime otužovať-detto. detičky bude treba strážiť popri brehu....tam na ten meter-dva od brehu je voda pre ne ok.
-autá: zo svitu ďalej smer na štrbu,na ceste odbočka na Batizovce-po prechode cez kolaje vlaku po 100 m je štrko,autá parkujú aj popri ceste hneď,plus k štrku zabáča viacero lesných širších ciest. nie je problém auto hocde nechať.
-čistota vody:voda ako taká čistá/chemik nie som/,sem tam na brehu odpadky v tráve- sem tam vyvrhnutá mŕtva ryba na brehu :D
-niekedy idem aj sama,vždy si nájdem miesto,alebo sa snažím najst si miesto vedla uz kohosi naheho.

p.s.:možno by sa aj v komentoch mohla byť možnosť prilepiť obrázok, vložila by som mapku štrka,kde tá "nuda" je.

zvlaštne, som z Podtatranskeho regionu, občas chodim na štrkopiesky a nikdy som tam nevidel nikoho holeho. tam totiž aj textilaci nie su uplne vitani a nieto ešte my, kedže tam je stavenisko, je tam zakaz kupania a policia tam chodi davať pokuty. občas tam chodim (oblečeny) a ešte nikdy som tam nevidel nikoho holeho

inak admin, ty isto poznaš vela ludi, opytaj sa svojich, kolki boli v Batizovciach a videli tam nudistov. až potom na zaklade toho piš članky, ktore služia pre inych ludi ako fakty. ja som sa už niekolkokrat rozpraval s ludmi z Bukovca o Batizovciach, už niekolki mi povedali, že tam boli a nikoho holeho tam nevideli. ty si uveril anonymneho profilu slečny, ktora vraj roky chodi na nudisticke plaže, pritom ma učet vytvoreny iba 3 dni. ak je to naozaj ta slečna (čo velmi pochybujem), tak nech to neberie osobne. väčšinou sa za takymito učtami skryvaju uchylaci. mlade slečny malokedy vidieť na nudistickej plaži, aj ked tam su, tak iba s frajermi alebo kamaratkou. ved ja kvoli nudizmu chodim až do Košic, keby sa dalo v Batizovciach, tak sa netrepem autom viac ako 100km. môj nazor je taky, že nejaky uchylak vas chce holych vylakať a ako sa mu to lepšie podari, ako na vymyslenej nudistickej plaži? ak tam naozaj chodia nudisti, dajte foto ako dôkaz, ved mame fotogaleriu

cau bager,
hej,mam novy nick...ak si cital poriadne o štrku batizovce,tak si si precital aj to,ze tam NIE JE ofici nuda. nahacov pribuda postupne...min rok povedzme na useku 40 metrov 6sti.slnit naha sa tam chodim uz par rokov,nie casto,nie pravidelne,dakedy s kamkou,dakedy s kamom,dakedy sama.zakaz kupania tam je,a aj desiatky ludi v lete.neuveris,aj na bukovci som bola sama zena,muzi a ja.bez garde.a nemam problem vycestovat sto km kvoli nude,hockam.tak pekne leto bager,bezpredsudkove idealne.:D jaj- uz nie som uplne mlada slecna:D

No mozem povedat ze pocas slnecnych dni ked pridem vzdy nejakych nudistov stretnem, ako som pisal su najma na mini plazach medzi stromami, nemaju potrebu sa ukazovat myslim, nevylucujem ze v nejaky den tam nikto nemusi byt - ako som pisal - nie je to oficialna plaz, fotky ako dokaz- no zacal to tu bager hejtovat az tak ze mam dojem ze jemu ide skor o to foto ako naturizmus, kazdy nech pride pozriet a urobi si nazor sam..

ahoj bager ja som fotky ani z bukovca nevidel ci tam niekto chodi ale v sutove som bol je tam super a aj vela fotiek som videl co sa tyka sutova takze sutovo su aj dokazi z inych som nevidel tiez ale chodia nudisti aj do batizoviec viem bol som tiez

tak ja neviem, či ste neviditelni, ja som tam nikdy nikoho holeho nevidel. aj regionalni novinari pišu o štrkopieskoch a keby tam videli nahačov, tak som si isty, že minimalne jednou vetou by ich v članku spomenuli ak nie aj titulkou. ale to je jedno, dôležitejšia je samotna plaž, tam ja zakaz vstupu a teda žiadna plaž neexistuje. toto by mala byť stranka, ktora povie ludom, že tam a tam sa da legalne naholo kupať a nie kupanie na vlastne riziko pod hrozbou dvojitej pokuty. ja by som skusil hladať ine miesto1 alebo sa aspon pokusil nejak dohodnuť s vlastnikom pozemkov a uradmi. lebo to, že sa občas najdu ludia, ktori sa vyzleču na stavenisku, to z toho ešte nerobi nudisticku plaž. ktokolvek tam môže na vas zavolať policiu. inak som rad slečna, že to neberiete osobne, dnes kadejaki ludia sa skryvaju za fake učtami. prajem pekny den

Ahoj,

v prvom rade vám všetkým ďakujem za to, že ste sa podelili o svoju skúsenosť.

Verím, že každý z vás na danom mieste bol a pravdivo opisuje to, ako dané miesto vníma. Aj preto som sa rozhodol spraviť nasledovné:

 • Ponechal som infomáciu od marostatry, tak ako ju tu dal
 • Skúsnosti xeni a bager65 som dal do samostatných recenzií
 • Na začiatok článku som dal info ohľadne aktuálneho stavu a budem rád, ak sa o skúsenosť podelí čo najviac ľudí. Zatiaľ síce sedíme všetci doma, ale verím, že čoskoro sa bude dať ísť k vode (pominie koróna a príde teplo) a verím, že sa vysvetlí, či je typická situácia to čo opisuje xeni alebo to čo opisuje bager65.

Naozaj nie je v silách ASN (a ani mňa osobne) ísť na každé miesto, ktoré sem iní naturisti pridajú (a každému z nich, za to ďakujeme).

Ja osobne o tomto mieste počúvam už dlhšie, ale nikdy od niekoho, kto tam bol a osobne ho poznám (a ani som tam ja nebol). Verím, že sa počas leto o tomto mieste dozvieme viac a na základe toho rozhodneme. Momentálne mám pocit, že pravda je na oboch stranách - naturisti tam (minimálne niekedy) sú, na druhej strane, pár nahých ľudí rozhodených po brehu každý osve sa nie vždy dá nazvať plážou.

Krásna definícia nudapláže podľa manželky je: Miesto kde môže prísť single baba bez obavy, že ju tam bude niekto obťažovať alebo si jej nahotu zle vysvetľovať a kde si vie nechať bicykel a má ho kto postrážiť). Či to spĺňa toto štrkovisko neviem, ale zatiaľ ho tu necháme a uvidí sa.

Matúš
Webmaster ASN.sk

Priatelia , je mi naozaj luto ze sa to zvrhlo smerom tymto, asi z tej korony su niektori jednotlivci frustrovani...
Matus to dobre opisal- pravda je tu uhol pohladu.

Samozrejme ze Batizovce nie su Zlate Piesky pocss sezony. Na druhej strane chodim sem uz cez 10 rokov a vyzliect bezpecne sa tu da. Z tohoto pohladu to pre mna splna kriteria miesta vhodneho na naturizmus. Stretavam dokonca aj samotne zeny, takze definiciu bezpecneho miesta to zrejme splna. Chodim aj ja na Bukovec a na Maru- Ratkovie. Tato lokalita je porovnatelna s Lipt Mara Ratkovie. Ani tam sa nejedna o organizovane miesto a to ze ste dnes mali svoj placek neznamena ze vam ho zajtra nezaberie nejaky textilak. V tomto smere je to v Batizovciach podobne. Co sa tyka pokuty- cez leto su v Batizovciach desiatky kupajucich sa ludi to by museli pokutovat kazdeho z nich, kompetenciu k pokute ma prirom Bansky urad zo SNV nie policia takze prakticky pokuta ziadna nehrozi pokial tam nepojdete nieco bagrovat- ze bager? .

Ďakujem Matúš za túto zlatú strednú cestu. Presne, ako hovoríš: kde ľudia si nebudú nahotu iných vysvetľovať zle, kde si ľudia navzájom bicykel postrážia a podobne. A práve v tejto veci tá "pláž" nespĺňa niekoľko bodov, lebo jednak je tá pláž neoznačená a ľudia ani nevedia, že tam môžu byť nudisti a teda ktokoľvek môže tam zavolať políciu. marostatry píše, že stačí, keď sa tam niekto vyzlečie dohola, ale to ešte vôbec z toho nudistickú pláž nerobí. Druhá vec, v blízkosti je rómska osada a tie deti sa zvyknú kúpať v tej vode a občas aj nenápadne prekukajú veci kúpajúcich sa ľudí. Aj pri našich veciach boli pred 2 rokmi a keď sme išli rýchlo ku nim, utekali preč. Keby sme si to hneď nevšimli, už by sme mali po peňaženkách. Tie linky, čo dal marostatry, jednak nie sú spoľahlivé a jednak sú zastaralé. 2008 a 2013, odvtedy sa zmenilo to, že dve rómske dievčatá sa tam utopili v roku 2015 (veľa článkov je o tom) a práve od tohto leta polícia tam chodí častejšie hliadkovať a prísne trestá kúpajúcich sa ľudí. Čo píše marostatry, že polícia nemôže dávať tam dávať pokuty, to je blud. Určite ti niekoľko účtov vytvorených nedávno napíše pozitívne recenzie o tejto pláži, ale keďže nepoznáš nikoho, kto by tam aj nudistov skutočne videl, tak to o niečom svedči. Čiže keď to zhrniem, túto pláž neodporúčam, poprípade choďte sa tam pozrieť na vlastné oči, ako to naozaj je.

prvykrat som zahajil n- sezonu v Batizovciach tento stvrtok, bolo prijemne teplo, trochu vietor. N- plaz sa tento rok presunula na stranu pod dialnicu tak aj upravim na mape. Na povodnom mieste pod hlavnou cestou doslo k vyrubu krovia ktore je tam zatial naskladane na kopach takze podla mna tam to nebude az do osvozu drevin prijemne..
kazdopadne v mladom borovicovom lesiku pod dialnicou male plaze medzi stromami a velmi prijemne dokonale sukromie. Vo stvrtom som tam bol od 12-15 a napocital spolu so mnou 5 naturistov- manzelsky par otuzilcov ktori sa okupali v studenej vode nahi a po osuseni odchadzali..dochodcu ktori sa cez obed slnil a muza stredneho veku ktory sa slnil dlhsie na vedlajsej
plazi...

odporucam ... cista voda.. prijemne...

Moja skusenost s Batizovcami? Ja osobne chodievam na severnu cast pod dialnicou - najlepsie cez den co sa tyka slnecnych lucov a aj pripadneho vstupu do vody - pozvolny. Aj ked pristor na zlozenie je obmedzeny, stale sa da nieco najst a vyuzit. Vyuzivam cas hlavne v priebehu pracovneho tyzdna, v case sezony uz tu chodievam pomenej. Niekedy chodila kamka, ale teraz uz na strko nie - inde nema problem. Ako som pisal na inom mieste, ja osobne si za nudou zajdem kamkolvek kde je fajn :-)

Dnes ma krásne slnečné počasie vytiahlo na štrkovisko. Pohodu kľud mi neubral ani pomerne silný vietor, ktorý dorazal. Jedno co som nedorazil je to, že som ľahol na naveternú stranu - nabudúce budem múdrejší. Možno.
Inak ako som spomínal, pohoda, ludi len pár.

Spolu to dokážemeAhoj Johny,

ako aj sám vidíš, informácie ohľadne tejto pláže sú dosť protichodné. Práve preto by bolo super, ak by ste či už spolu s manželkou, prípadne len ty som na túto pláž zašli, a podelili sa s nami o svoju skúsenosť.

Samozrejme, ak to máte ďaleko, určite nemá význam aby ste sa hnali cez pol Slovenska, len aby ste to skontrolovali...

Slovami klasika: Nepýtaj sa čo pre teba môžu spraviť iní nudisti, ale čo môžeš spraviť pre nudistov ty! ;-)

Ďakujem za radu, :), nie, nie je to cez pol Slovenska, možno dákych 50km, tak si tú cestu podľa všetkého odktrútim a posnažím sa aj ja svojou troškou prispieť k rozlúšteniu tejto záhady ohľadom tejto pláže.

Vidim ze aj negativna reklama je reklama. Dnes som na strkovisiku zazil tolko nahacov ako este nikdy. Da sa povedat ze na celej strane od hlavnej cesty na Batizovce na malych plazach v lesiku a na celej strane od dialnice obsadene nahacmi, ktori sa striedali s textilakmi. Dned som napocital do 20 nahacov

silne pochybujem že ich bolo 20, lebo tolko nahačov naraz mava Bukovec a nieto malička nudaplaž (a dodnes ani neoverena) pri Svite. druha vec, keby všetci 20 boli aspon skryti na dakom tajnom mieste, ale že sa striedaju s textilakmi, to je absolutne nerealne. vieš, čo by sa stalo, keby to bola realita? ako by reagoval textilak, keby kusok od neho si lahli nahi ludia? samozrejme, že by ich pofotil a nahadzal na net. ja som sa bol opalovať pred par dnami na štrkopieskach (oblečeny) a čo som pozeral, tak nikoho som tak naheho nevidel

Napadla mi taka vec, že či by nebolo lepšie zmeniť lokalitu a skusiť jedno z troch jazier za Batizovcami, ktore su asi kilometer od štrkopiesok. Tam sa ludia kupať bars nechodia, iba ojedinele, preto tam určite bude viac sukromia, čo priťaha naturistov.

Ahojte,príspevok by mal patriť k téme Nudapláž Batizovce,ale to by bol hlllboko v texte. takže admin, ak usúdiš,možno ho capneš ako osobitný článok.
Minulý rok na sklonku leta-jeseň už, som sa tam bola slniť sama. Kol dokola kajakoval kajakár starý bielovlasý,tí,čo tam chodíte pravidelne,poznáte.Krúži po obvode štrka roky.Keď prechádzal popri mieste, kde som stála nahá na brehu a slnila sa,vyšiel z kajaku ku mne na breh, dal mi sex. návrh a strčil mi ruku medzi nohy. Zľaknutá som bola dosť. Potom sa spratal. Kedže som zo seba vydolovala dáke trochu "pudosebazáchovné" správanie. Baby samé,bacha,chlapi, možno by si zaslúžil veslom po gebuli.Želám krásne slnečné dni,ja už pekná hnedá,juchúúú...

Ahojte,
minuly rok v auguste som na strkoch stratil veslo. Nenasiel ho niekto? Som dochodca, takze vyhodit tolko penazi za nove veslo mi pride trochu vela. Roky sa venujem kajaku po obvode jazera v Batizovciach a teraz sa mi zle keruje.

Štvrtok poobede, 24°C, pod mrakom (= myslel som si že tam nikto nebude). Neskôr sa vyjasnilo a slnko začalo intenzívne vykurovať. Štrkovisko označené zákazovými tabuľami ktoré zakazujú všetko + bonusový zákaz od rybárov. Kúpajúcich sa bolo dosť, padleboardy tiež jazdili po hladine... Pán na textilnej pláž sa vyjadril, že zákazy sú tam pre prípad, že sa niekto utopí aby z toho majiteľ nemal problémy. Minulý týždeň tam vraj došla polícia, popozerali sa či nikto nerobí zlobu a išli preč. Kúpajúcich sa vraj vôbec neriešili. Samotný textiláci majú parádny pľac s krásnym výhľadom na Tatry.
Prístupová cesta na nuda: po ceste zo Svitu do Batizoviec pred mostom ponad diaľnicu je odbočka vľavo osadená rampou. Tu parkovalo pár osobných áut. Prejsť popod rampu a po štrkovej ceste až ku diaľnici. Zablúdiť sa nedá. Samotnú nudu tvorí sada „minipláží“ medzi ihličnatými stromami. Cestičky sú jasne vychodené, takže často používané. Voda extra čistá a teplá. Osobne som registroval 6 ďalších nudistov (3 oproti rampe, 3 na miniplážach).
Pár fotiek v galérii.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.