Ako pridať obsah na webe ASN

Článok
FKK Lokalita
Recenzia FKK lokality
Galéria
Súkromné správy

Článok

Článok je určený na publikovanie informácií ktoré majú obmedzenú platnosť. Dobrým príkladom môže byť článok ktorý opisuje možné miesta na založenie nudapláže a ktorý píšeš aby si dozvedel názor iných ľudí, prípadne aby ste sa dohodli viacerí a začali tam chodiť. Iným príkladom môže byť úvaha o naturizme na Slovensku, prípadne informácia o relácii či článku v médiach, skúsenosti z dovolenky v zahraničí, ...

Pridanie článku je jednoduché - potrebuješ zadať len nadpis a samotný obsah. Obsah je možno formátovať pomocou online editora, takže vieš v ňom používať formátovanie, členiť ho do odstavcov, pridať foto, používať odrážky, ...

FKK Lokalita na Slovensku

Cieľom je vytvoriť zoznam fungujúcich nudapláži, prípadne nudakempov, na Slovensku. Samozrejme, mnohí z nás chodíme aj do zahraničia, avšak na informácie o nich slúžia iné weby. Pretože informácie o FKK lokalitách na Slovensku za nás nikto nikde nedá, resp. ak aj dá, tak to bude veľmi útržkovité a roztrúsené kade tade.

Ak chceš pridať novú FKK lokalitu, potrebuješ zadať nasledujúce:

 • Meno FFK lokality - skús ju nazvať tak ako sa obvykle volá - napríklad Šutovo je v skutočnosti v katastri obce Rieka, nie Šutovo ;-)
 • Vybrať kraj v ktorom sa táto lokalita nachádza z listu všetkých VÚC na Slovensku
 • Opis - sem sa hodí dať informácie o tom aká je kapacita pláže, opis ako sa sem dostať, kde sa dá parkovať, či je prístup do vody pohodlný a pláž je vhodná aj pre rodiny s deťmi, návštevnosti pláže počas týždňa a víkendov, čistote vody, ...
 • Polohu na mape zadaním súradníc. Správnosť súradníc si vieš overiť hneď na mape. Je dôležité aby boly súradnice presné, nakoľko to umožní na pláž prísť aj ľudom ktorí dané miesto nepoznajú a ak prídu skôr, môže sa stať že na pláži ešte nikto nebude.

Recenzia FKK lokality

Koľko ľudí toľko chutí, a preto je dôležité ak sa o svoje dojmy z návštevy hociktorej Slovenskej FKK lokality podelíš s ostatnými. Recenzia sa dá vytvoriť len k existujúcej FKK lokalite (teda neslúži na to hodnotenie miest kde by potencionálne mohla fungovať nudapláž). Môže sa stať že opis pláže už nezodpovedá aktuálnemu stavu, alebo naopak, chceš potvrdiť že všetko sedí, možno chceš doplniť nejaký postreh ... 

Samozrejme, okrem recenzie môžeš napísať aj komentár priamo k FKK lokalite. POddelenie recenzií a komentárov slúži nato, aby sa podstatné informácie nestratili medzi komentármi - preto starostlivo zváž či to čo chceš napísať je informácia ktorá bude relevantná a pomôže iným, alebo je to postreh ktorého platnosť je časovo obmedzená alebo nie je dostatočne informatívny.

Ak chceš pridať recenziu, potrebuješ:

 • Vybrať FKK lokality zo zoznamu lokalit vytvorených na ASN.sk
 • Pridať opis v ktorom zhrnieš svoju skúsenosť - ideálne bude ak okrem svojich dojmov pridáš aj nejaké objektívne informácie ktoré potvrdia či poopravia opis lokality.

Fotogaléria

Ak chceš, vieš pridať fotky lokality ktorú si navštívil. Na rozdiel od recenzie, je možné fotky pridať aj k miestam ktoré nie sú (možno len zatiaľ). Preto je to skvelá možnosť ako pridať fotografie miesta o ktorých zatiaľ nikto nevie, či upozorniť na možnú lokalitu. 

Pokiaľ sú na foto aj iní ľudia, fotku pridaj len ak máš ich súhlas s publikovaním. 

Do jednej galérie vieš pridať ľubovoľný počet fotografií a do už vytvorených tvojich galérii je možné pridať či odobrať fotografie. Preto ak chceš len pridať fotografie z tej istej lokality, je na tebe či ich pridáš do novej galérie, alebo vytvoríš novú. Tvoje galérie ako aj galérie iných užívateľov potom budú zoskupené podľa lokality a návštevníci si ich budú môcť pozrieť všetky naraz.

Ak chceš vytvoriť novú galériu, tak:

 • Do poľa FKK Lokality začni písať meno lokality ku ktorej sa viažu fotky. Ak už si ty alebo niekto iný vytvoril galériu k tejto lokalite, bude ti jej názov ponúknutý. Ak nie, napíš jej celé meno
 • Vyplň pole Názov galérie. Ako názov daj niečo čo ju vystihuje (nie názov lokality).
 • Vyber súbor a vyplň pole Alternative text. To čo tu napíše sa zobrazí ako popis fotografie ktorú si práve nahral
 • Opakuj predchádzajúci krok až kým nenahráš všetky fotky

Súkromné správy

Na webe ASN je možné poslať inému užívateľovi (alebo skupine užívateľov) súkromnú správu

 • Zoznam prijatých správ je možné zobraziť z menu Nástroje -> Súkromné správy (Taktiež cez cez odkaz "Správy" v pravom hornom rohu webu)

   
 • Na novú prijatú správu upozorňuje ikona v pravom hornom rohu stránky. V prípade, že užívateľ má neprečítanú správu, zobrazí sa v červenom a ukazuje počet nových správ. V prípade, že nemáte žiadnu neprečítanú správu, ikona je čierna

   
 • Pri písaní novej správy začnite do prvého poľa písať meno užívateľa ktorému má byť doručená správa a vyberte ho z ponúkaného zoznamu. Rovnakým spôsobom pridajte prípadných ďalších adresátov. Správu napíšte do poľa Správa.