Oficiálny nudistický/naturistický kemp na Slovensku - Výzva

Pridal/a Lukyno7777 dňa Pi, 15.09.2023 - 09:22

Takže leto je za nami, hlavne pre nás na severovýchode:( no s tým nič nespravíme. Počas leta som si overil pár vecí: na východe Slovenska je v horúce, slnečné dni na pláži na Domaši, či Bukovci dosť veľa ľudí. No v zamračené a chladnejšie dni je počet ľudí na pláži omnoho menší, dokonca niekedy nulový. Dokonca aj v Česku to nie je iné, keďže sme boli s priateľkou 3.9.2023 na poslednej akcií tohto roku zvanej " Naturistické Kozlovice"  na ktorej sme boli IBA MY DVAJA a samozrejme oblečená pani, ktorej sme platili vstupné. Nebolo ani veľmi chladno a aj slnko občas svietilo, no nebol tam okrem nás NIKTO! A to ma úplne dorazilo: akcia, ktorá sa koná už roky, na stránke naturista.cz je prezentovaná ako jedna z najznámejších naturistických akcií v Česku. No avšak najskôr len kvôli chladnejšiemu počasiu tam nikto neprišiel!! A to bola pre mňa posledná kvapka, pretože som osobne bol už na pláži aj v Antošoviciach v Česku, v Bratislave na Zlatých pieskoch, v Čunove pri jazere, na pláži Point 40 pri Dunajskej Lužnej, v Štúrove na nudapláži v aquaparku a veľmi často chodím na nudapláž na Domašu a občas, keď zvýšia peniaze aj na Bukovec pri Košiciach, no aj na pláži v Prešove pri riečke Delňa som chodil, a už len z počtu ľudí, ktorých som na týchto plážach stretával usudzujem, že je dosť veľa ľudí, ktorí tam sú, to znamená, že je ľudí, čo praktizujú nudizmus naozaj veľa, no kam sa podejú, keď príde zima? To im naozaj stačí byť nudistom len pár dní cez leto? To som snáď jediný, čo by chcel praktizovať nudizmus aj v zime a nebyť pri tom otužilec, alebo bohatý návštevník sáun? Preto týmto vyzývam všetkých, ktorí by chceli, aby na Slovensku vznikol oficiálny nudisticko-naturistický kemp, či kúpalisko, či krytá plaváreň, alebo hocičo, kde by sa mohli ľudia, ktorí chcú praktizovať nudizmus aj počas chladného počasia stretávať a vytvoriť tak oficiálnu komunitu, ktorá bude skutočnou organizáciou, ktorá sa bude vedieť prezentovať a starať sa o nudizmus na Slovensku, aby mi napísali. Ja som na 100% presvedčený, že chcem na Slovensku takúto inštitúciu vybudovať, no sám to nedokážem a preto potrebujem vašu pomoc!

Najprv by som chcel zistiť, kto to s nudizmom a naturizmom myslí naozaj vážne, to znamená, že by na také oficiálne miesto chodil pravidelne a bol by ochotný aj zaplatiť vstupné, ktoré by bolo najnižšie, aké by bolo možné na chod takéhoto zariadenia. Ja to nechcem robiť pre peniaze, aby som si na tom "namastil kapsu" ale preto, že milujem tento spôsob života a chcem šíriť  pozitívne posolstvo o tom, že je nudizmus a naturizmus normálna a dokonca aj zdraviu a mysli prospešná vec, preto by som sa vždy smažil udržať ceny na najnižšej možnej miere. Od vás milí nudisti a naturisti by som v prvej fáze chcel len pravdivé základné informácie, aby som vôbec vedel, či sa niečo také vôbec na Slovensku oplatí založiť a či o to bude dostatočný záujem, preto potrebujem:

1. Vedieť, či by ste boli ochotní takéto zariadenie vôbec navštevovať a boli aj ochotní platiť vstupné, ktoré by bolo iba na skutočné výdavky spojené s prevádzkou tohto zariadenia.

2. Kraj, alebo aj mesto, v ktorom by ste boli ochotní navštevovať takéto zariadenie pravidelne (nie iba pár krát v lete, ale bežne, ako napríklad krytú plaváreň, či saunu alebo hocijakú inú záujmovú aktivitu ako športovú halu, bar, kino, krčmu proste obľúbené miesto, kde by ste sa radi vracali)

3. Kto ste. Muž, žena, či pár alebo rodina, aby som vedel, aká skupina ľudí by sa tam vytvorila, aby sme vedeli, čo všetko tam bude potrebné: napríklad, mužské a ženské WC oddelené, alebo tam bude možno tak málo žien, že ženské WC nebude skoro nikdy využívané, to isté aj sprchy - je zbytočné vybudovať niečo, čo bude v podstate zbytočné, veď už som videl "verejné" WC napríklad v nemocnici v Prešove, kde je len jedno WC pre obe pohlavia, proste sa človek na záchode zamkne a až potom tam môže vojsť iný človek, preto je jedno, či tam bude muž, alebo žena, aj napríklad vo vlakoch to je rovnaké. A sprchy by mohli fungovať na rovnakom princípe a podobne.

To by malo na začiatok stačiť, aby som si vedel vytvoriť obraz o tom, či sa mi vôbec niečo také oplatí vybudovať u nás na Slovensku.

P.S. Nemusíte mi odpovedať tu, môžete mi napísať aj na môj osobný Facebook účet Lukáš Myš. 

P.P.S. Môžete ma kontaktovať aj ohľadom otázok týkajúcich sa všetkého, čo by ste o tomto mojom nápade chceli vedieť.

Tak zatiaľ mi napísal len jeden pán z Bratislavy, čiže neviem, či o to nikto iní nemá záujem, alebo je chyba niekde inde, no aspoň napíšem o sebe a tým dám aj príklad, čo by som od vás požadoval:

1. Určite by som takéto zariadenie veľmi rád navštevoval pravidelne a určite by mi nevadilo platiť rozumné vstupné, aby mohlo takéto zariadenie fungovať.

2. Tak kraj by som zatiaľ preferoval Prešovský, najlepšie niekde v Prešove, alebo jeho blízkom okolí, keďže do Prešova chodím aj teraz pravidelne.

3. Chodili by sme tam dvaja, ja a moja snúbenica, skoro všade chodíme spolu a obaja obľubujeme nudizmus.

Niečo podobné by som potreboval aj od vás, aby som si mohol urobiť aspoň základnú analýzu.

1. Určite by sme takéto zariadenie veľmi radi navštevovali pravidelne a určite by nám nevadilo platiť rozumné vstupné, aby mohlo takéto zariadenie fungovať. Vedeli by sme zlanáriť aj ďalšie dva páry známych, ktorí by o takýto relax mali záujem.

2. Kraj by sme preferovali Východoslovenský, príp. Stredoslovenský južne od Zvolena.

3. Chodili by sme tam min. dvaja, ja a moja manželka, prípadne  aj viac známich, ktorí tiež obľubujú nudizmus.

1. Určite je takéto zariadenie prínosom. Pre mňa osobne a pár známych, určite. Vstupné nie je problém.

2. Preferencia Žilinského kraja.

3. Chodil by som tam minimálne Ja sám

Pozn.: Dnes je skrátka problém sa organizovať. Ja nerozumiem ale úplne že prečo. Najskôr tá pohodlná doba

Vytvoriť takýto kemp na Slovensku je výborný nápad lebo je to niečo čo tu chýba a pomohlo by to aj rozvoju naturizmu na Slovensku . Preferoval by som Prešov a okolie osobne poznám viacero zanietenych naturistov čo navštevujú fkk Delňa v Prešove prípadne Bukovec pri Košiciach . Nie každý pozná stránky asn pokúsim sa osloviť ľudí osobné aby sa to dostalo do povedomia väčšej skupiny naturistov 

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).