Dovolenka na Slovensku

Pridal/a axxe dňa

Existuje nejaká možnosť naturistickej dovolenky na Slovensku okrem Štúrova, kde by sa dali streliť poukážky od zamestnávateľa? Štúrovo mám blízko, tam mám dennú dochádzku. Podľa mojich informácií Bešeňová už nefunguje. Poraďte mi. Ďakujem.

Ahoj Axxe,

akl si odmyslím FKK kemp Dobrá lúka, tak ma nenapadá žiadne ubytovanie na Slovensku, ktoré by sa špecializovalo priamo na naturistov (a pochybujem že tam berú poukážky). Na druhej strane, pokiaľ chceš minúť tie poukážky v lete, existuje množstvo vynikajúcich miest kde sa dá stráviť čas kultúrou, turistikou, ... a zároveň si dopriať príjemný relax na nudapláži.

My sme si skvele užili pobyt v Banskej Štiavnici (Tajch Veľká Vodárenská), pri Zvolene (Ružiná), Slovenskom raji (Palcmanská maša/Dedinky), na Liptove (Ratkovská zátoka), Veľkej či Malej Fatre (Šutovo), ... Teda v regiónoch, ktoré zaiste ponúkajú množstvo možnosti na ubytovanie a využitie rekreačných poukážok.

Hi we have a small penzion in Remata. We are naturists ourselves, and want to have naturist weeks here. We have 4 rooms, bar and restaurant. We are totally secluded by woods. We have a small pool atm but next year plan for big swimming pool, sauna and jacuzzi. You can be clothes free here. We are not far from Banská Štiavnica. If interested in staying with us please tel, +421 911135837. We look forward to hearing from anyone interested

Wow. That's sound good. If you will have naturist accommodation in SR, we (2adults, 1 kid) will visit you.

Je to veľká škoda,  že  na slovensku prakticky nieje možnosť ísť do nejakého kempu, alebo rezortu (sci-fi) Celé to skutočne zachraňuje Dobrá lúka, ku ktorej sa ale vyjadriť nemôžem, keďže som ju ešte nenavštívil..

Na SK reálnu možnosť vidím v súkromných chatách, dvoroch, pozemkoch, kde by majitelia boli naturisti, alebo aspoň priatelia naturistov a poskytli - zriadili by svoje nehnuteľnosti na tento účel.. 

Nedá mi, a neber to v zlom, ale mám pocit, ako keby sme hľadali riešenie na problém ktorý neexistuje. A trocha si aj sám odpovedáš ;-).

V podstate sú nasledovné možnosti:

  1. Chceš byť medzi inými naturistami - treba ísť do kempu Dobrá Lúka - Problém neexistuje
     
  2. Netrváš na tom aby si bol medzi inými naturistami - Prenajmi si chatu na samote bez prítomnosti majiteľa, môžeš tam chodiť ako len chceš, dokonca niektoré majú aj bazén. Na Slovensku je takýchto chát habadej, trebárs také megaubytovanie.sk to umožňuje zadať priamo do vyhľadávania. Verím, že podobne je to možné aj na iných serveroch.  - Problém neexistuje. 

  3. Stačí ti aby bola v blízkosti nudapláž - prenajmi si chatu pri niektorej z existujúcich nudapláži a môžeš tam tráviť celé dni - Problém neexistuje.

Je ešte nejaká iná možnosť, ktorú som nespomenul? Aký problém to vlastne riešime?

Ad poukážky: Verím, že sa dá nájsť aj zariadenie, ktoré berie poukážky. Ak by si predsa len nenašiel, vykašli sa na poukážky, prípadne ich miň inde - nie každá dovolenka na Slovensku musí byť natiristikcá. Predsa ti nebudú poukážky riadiť celý život.

Matúš

V poriadku, len som vyjadril domnienku, že na Slovensku nič naturistické vo väčšom meradle nie je, až na Dobrú Lúku. Teda kempy, alebo možnosť dovolenkovať v nejakom objekte s ubytovaním, stravovaním (po novom -rezorty) ktoré by bolo v tom termíne len pre naturistov.  A vlastne aj tvoja odpoveď ukazuje, že je to tak, keďže v rámci hromadnej dovolenky odporúčaš Dobrú Lúku.  Poukazujem len na momentálnu situáciu, to je všetko. Andy.

Ako vravím, podľa mňa je miest na turistickú dovolenku dosť. Samozrejme, nie je to ideálne, ale zase nie je to ani nemožné. ;-)

Skôr by som povedal, ze ťažko čakať viac naturistických kempov, ak väčšina z nás nechodí ani do toho jediného čo tu je.

Aký zmysel by pre niekoho malo robiť ďalší naturistický kemp, ak to nechce robiť ako filantropiu ale biznis? (A na rozdiel od Dobrej Lúky, to neorientuje na zahraničných návštevníkov).

Služby proste zodpovedajú dopytu...

Na Slovensku existuje problem. Naturisticka dovolenka na Slovensku je neorganizovane dobrodruzstvo. Nikto sa o tie plaze nestara, ludia tam pridu, odidu, nikto im tam nevie poskytnut sluzbu, na WC sa chodi kade-tade, chyba kultura, uroven a urcity komfort. Organizovanim naturistickych stredisk by sa navstevnost niekolkonasobne zvysila. Navstevovali by ich aj ludia narocnejsi, ktori na sucasne neorganizovane plaze neradi chodia. V tejto oblasti sa nemozme porovnavat so ziadnym vyspelym statom, kde su moznosti vyzitia sa v naturistickom rezorte uz roky siroke. Tak si teda naturizmus u nas uzivame ako sa da, primitivne a bez odvahy nieco podniknut. Snad sa casom nieco podari aj u nas.

Miro

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).