Kraľovany-Rieka

Pridal/a jano-mt dňa Ut, 09.04.2019 - 14:19

Kraľovany-Rieka (nesprávny názov Šútovo). Je to bývalý lom. Zatopením lomovej jamy vzniklo jazero. Nudapláž sa nachádza na vzdialenejšom brehu jazera. Osada Kraľovany-Rieka leží na úpätí Národného parku Malá Fatra, 20 km severovýchodne od Martina.

Jedna z najkrajších nudapláži Slovenska. Kapacita pláže 50 + 100 ľudí (hlavná pláž + okolie). Nudapláž je navštevovaná od polovice marca do konca októbra. Dobrá orientácia pláže voči slnku. Slnko svieti skoro celý deň. Na pláži je studnička s chutnou vodou vhodnou na pitie a na chladenie nápojov. V jazere je trochu studenšia, ale relatívne čistá voda. Rozloha jazera je približne 3 hektáre. Maximálna hĺbka je cca 12 metrov. Priemerná hĺbka asi 5 - 6 metrov. Maximálna teplota vody je lete 24,5 ° Celzia. Na hlavnej pláži je dobrý prístup do vody. Inde treba byť opatrný. Neďaleko pláže je parkovisko. WC, bufet a reštaurácia sú u textilákov. Pekná príroda v okolí (Šútovský vodopád). Možnosť nahej turistiky na zvážniciach nad jazerom.

Pozrieť fotky ...

Kraľovany-Rieka (GPS: N49.1547778489, E19.0975394431)

Kraľovany-Rieka
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N49.1547778489, E19.0975394431
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

Nudapláž Šútovo je fajn, sú tam super príjemný ľudia a je tam pekne a čisto, dobrá atmosféra, Šutovo odporúčam

Boli sme tam v Piatok 7.8.2020, skoro rano, dalo sa. Ludia prichadzali uz od 7-8 rano. Pekná pláž, pekné prostredie. Poobede už problém s parkovaním, a v nedeľu, 9.8. uz riadili dopravu na hlavnej ceste policajti (Bolo cez 30C v tieni). Mohol by som doporučiť, okrem toho že niektorí chlapi sa nadrzovku postavia nad tvoj uterak a čakaju kým vyjdeš z vody/tvoja partnerka/dcéra aby si ich mohli obzrieť...

https://www1.pluska.sk/regiony/vieme-preco-bolo-kralovanoch-testoch-tolko-cezpolnych-vysvetlenie-je-jednoduche

Korona nekorona, nudapláž spomenúť musia :D

Zaujalo ma "Hlavnou prioritou kraľovianskej samosprávy je oživiť a skultúrniť túto časť obce a vybudovať prírodné kúpalisko, ktoré by prilákalo ešte viac návštevníkov. Ľudia sa tam chodia pozerať aj mimo sezóny, nielen v lete, kedy jazero preplnené. "
Zjavne má starosta svoje plány...

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.