Kraľovany-Rieka

Pridal/a jano-mt dňa

Kraľovany-Rieka (nesprávny názov Šútovo). Je to bývalý lom. Zatopením lomovej jamy vzniklo jazero. Nudapláž sa nachádza na vzdialenejšom brehu jazera. Osada Kraľovany-Rieka leží na úpätí Národného parku Malá Fatra, 20 km severovýchodne od Martina.

Jedna z najkrajších nudapláži Slovenska. Kapacita pláže 50 + 100 ľudí (hlavná pláž + okolie). Nudapláž je navštevovaná od polovice marca do konca októbra. Dobrá orientácia pláže voči slnku. Slnko svieti skoro celý deň. Na pláži je studnička s chutnou vodou vhodnou na pitie a na chladenie nápojov. V jazere je trochu studenšia, ale relatívne čistá voda. Rozloha jazera je približne 3 hektáre. Maximálna hĺbka je cca 12 metrov. Priemerná hĺbka asi 5 - 6 metrov. Maximálna teplota vody je lete 24,5 ° Celzia. Na hlavnej pláži je dobrý prístup do vody. Inde treba byť opatrný. Neďaleko pláže je parkovisko. WC, bufet a reštaurácia sú u textilákov. Pekná príroda v okolí (Šútovský vodopád). Možnosť nahej turistiky na zvážniciach nad jazerom.

Pozrieť fotky ...

Kraľovany-Rieka (GPS: N49.1547778489, E19.0975394431)

Kraľovany-Rieka
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N49.1547778489, E19.0975394431
Aktualizované: 05.05.2022

Recenzie lokality

Komentáre

Nudapláž Šútovo je fajn, sú tam super príjemný ľudia a je tam pekne a čisto, dobrá atmosféra, Šutovo odporúčam

Boli sme tam v Piatok 7.8.2020, skoro rano, dalo sa. Ludia prichadzali uz od 7-8 rano. Pekná pláž, pekné prostredie. Poobede už problém s parkovaním, a v nedeľu, 9.8. uz riadili dopravu na hlavnej ceste policajti (Bolo cez 30C v tieni). Mohol by som doporučiť, okrem toho že niektorí chlapi sa nadrzovku postavia nad tvoj uterak a čakaju kým vyjdeš z vody/tvoja partnerka/dcéra aby si ich mohli obzrieť...

https://www1.pluska.sk/regiony/vieme-preco-bolo-kralovanoch-testoch-tolko-cezpolnych-vysvetlenie-je-jednoduche

Korona nekorona, nudapláž spomenúť musia :D

Zaujalo ma "Hlavnou prioritou kraľovianskej samosprávy je oživiť a skultúrniť túto časť obce a vybudovať prírodné kúpalisko, ktoré by prilákalo ešte viac návštevníkov. Ľudia sa tam chodia pozerať aj mimo sezóny, nielen v lete, kedy jazero preplnené. "
Zjavne má starosta svoje plány...

Tohto roku sa nám s manželkou konečne podarilo navštíviť túto nudapláž.Boli sme tam viackrát...super ľudia,super atmosféra, nádherná príroda, perfektná voda... nevadí nám prejsť ani cca tých 150 km🙂 . Tešíme sa na ďalšie leto,skoda,že nám toto už asi končí....

Keďže hlásili hnusné počasie, nebolo ani nohy. Tak som mohol pofotiť "novinky" na pláži. Pár nových fotiek v galérii (schodíky, rozšírená "VIP" zona).

Cez obed slnko pieklo poriadne, voda už chladnejšia ale stále sa dá.
Mal som možnosť pozorovať hanblivý textil na nuda. Textil obchádzal jazero, textil videl že nuda je prázdna, tak šup ho na nuda spraviť si selfie s ceduľkou označujúcou nudapláž. A textil mal z toho desnú radosť aký je odvážny :D (rozumej, dospelí ľudia sa škerili jak pubertiaci). Som iba neveriacky krútil hlavou ako málo stačí ľudom ku šťastiu. Ale potešilo.

Nie je to značené. Stačí však prísť na pláž keď bude pekné počasie. Určite sa niekomu, čo poznajú okolie pláže, bude chcieť poprechádzať. Dá sa aj pozrieť si mapu - napr. https://sk.mapy.cz/turisticka?x=19.1058015&y=49.1560055&z=16&base=ophoto a hneď je jasné kade sa dá chodiť. Nedoručoval by som však chodiť na hlavnú textilnú pláž, resp. ku bufetu. Textilákom by sa to nepáčilo a mohli by zavolať políciu.

Úchyl tam chodí ženy obťažovať. Hlavne tam ďalej.Davajte si pozor sleduje potom si ide vyhonit atď.

Krásny slnečný deň, veľa kúpajúcich sa ale zatvorené parkovisko. Tak autá parkovali kade tade. Veľa áut bolo i za zákazovou značkou smerom do dediny. Tak sa niekto opäť naštval a opäť zavolal políciu... Tak sa veľa ľudom dnes predražilo kúpanie.

A pozitívna správa, opäť došli pozrieť na pláž kozy (štvornohé, malé, chlpaté, rohaté) a bolo veselo.

Bohužiaľ, mám zlé správy z Kráľovian. Kto tam chodí, určite ste si všimli takého chlapa, čo tam vkuse niečo natáča s mobilom, s inými chlapmi sa tam fotia navzájom, má tam videohovory a tak. Taký ten potetovaný so psom. Vďaka nemu výrazne klesla návštevnosť nudpláže, nepomohli ani dohovory a bohužiaľ, radšej tam prestávajú nudisti chodiť ako on. Tak to tu teraz dávam, čo sme o ňom zistili spolu s ďalšími nudistami: Jedná sa o gay pornoherca, ktorý má dokonca účet v Only Fans. Nikto z nás nevie, či v tých zamknutých videách nie sme my. Takisto nikto nemôže povedať, či nás nemá v mobile a nezverejní nás. A žeby to neostalo len pri rečiach, nech sa páči, tu máte dôkaz: 1. zapnite si aplikáciu Instagram 2. nájdite si profil erzvo.official .Vo videách spoznáte nudapláž na Šútove. Je to podľa vás v poriadku?

Iba ako zaujímavosť, https://www.ta3.com/clanok/252397/stavba-tunelov-korbeka-a-havran-ohrozuje-vodne-zdroje-hrozi-ze-minimalne-jeden-pramen-zanikne
Ak by sa neuskutočnil tunelový variant proti ktorému protestujú ľudia z dotknutých obcí, tak variant s odklonom mimo zosuvné územie už neohrozí nudapláž (čas 1:55 v reportáži). Len to pokazí kľud na pláži...
Osobne si myslím že XX rokov na toto nebudú peniaze, na žiaden variant.

Neviem ako je v Šútove. Na nudapláži pri Kraľovanskom jazere v Rieke je dobre. Voda je čistá a už aj dosť teplá - cca 22 st. C. Návštevnosť je podľa počasia. Zatiaľ bolo najviac asi 50 ľudí. Niektorý stáli návštevníci chodia aj keď je škaredšie.

Už dlho som chcem navštíviť nuda pláž Šutovo tento rok sa mi to konečne podarilo , voda príjemne studená a nádherne čistá. Nuda pláž je malička ale zato ľudia očividne miestny (väčšina) úplne v pohode a zo slušnostou s k kľudom si bránia pláž pred " texilakmy" ktorý tam zavítajú, zažil som osobne.Môžem povedať že sa tam o to pekne starajú a je to najlepšia pláž na miestnom jazere, môžem iba odporučiť schladiť sa a odpočinúť po náročnej turistike

Stará priemyselná budova ktorá stojí vedľa motorestu Rieka má nového majiteľa. Ten si oplotil celý pozemok a začal rekonštrukciu. Cez leto tam zvyklo parkovať tak 15-20 aut. No a už sa nedá.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.