Žilina nuda pláž pri Rajčanke - POZVÁNKA

Pridal/a Sonia7 dňa

Ahojte priatelia naturizmu! 

Po výbornej skúsenosti s nuda plážou pri Rajčanke v Žiline Vás chcem srdečne pozvať, aby ste sa prišli pozrieť na nuda pláž a tak zvýšili jej návštevnosť. 

Nuda pláž nájdeš na: 49.192013, 18.724097

Doprava: ideálne na bicykli (cca 20 minut z centra ZA), parkovanie áut možné iba pri firmách cca 500m od pláže, POZOR - na začiatku prašnej cesty na nuda pláž z hlavnej cesty pre autá je stále uzavretá rampa

Prostredie: tichá lokalita, ohraničená a oddelená hustým porastom vrbovín od cesty, tráva je zväčša pokosená, polotieň a výslnie, ohnisko, pomerne plytký spád do vody z kameňov alebo cez trávu, výška vody je do pol pása alebo po členky, pláž nie je príliš navštevovaná (ani oblečenými civilistami ani nudistami)

Max. kapacita osôb: ideálne 7, max 10 ľudí (v prípade komfortných rozostupov) 

Všetky vekové kategórie sú srdečne vítané, osobne mám 25 r. a chcem zvýšiť návštevnosť nuda pláže, aby som tam mohla časom zabezpečiť tabuľku s označením. Keď je tam nudista sám, bojí sa, že ho tam prekvapí oblečený civilista. Verím, že v skupine viacerých nudistov je sila a s radosťou sa pridáte a prídete ju navštíviť. Na návštevných dňoch a hodinách sa môžeme dohodnúť v komentároch alebo v súkromných správach. 

Nudizmu nazdar! 🏖️

 

 

 

Komentáre

Ahoj Sonia,

z mojej skúsenosti by som vám odporúčal komunikovať skôr cez komentáre k tomuto článku, nech je vidno že to tam "žije"a ľudia sa odvážia prísť, keďže je tam istá kolektívna bezpečnosť. Súkromné správy či iné kanály sú fajn, ale nedodajú odvahu skúsiť pláž, ľuďom čo sa obávajú prísť...

Držím Ti palce aby sa toto miesto rozbehlo a verím, že sa tam stretnete viacerí. A nie len raz, ale pravidelne ;-).

Pekný deň,
Matúš

Ahoj, už som tam raz bol a nikto tam nebol iba ja.. Prídem rád aj s partnerkou, dlho sme čakali kedy sa to trochu rozbehne a nebude to skôr divné...

Dajú sa tu zverejniť prípadne poslať fotky ako to tam vyzerá?... a nechodia tam náhodou Bánovské svinky....? :-)

Práve som bol pozrieť, ale opaloval sa tam párik v plavkách so psom, tak som išiel preč. Inak miesto je fajn, aj malú prechádzku absolvujete :) bližšie ako v LM :)

My sme tam boli teraz s priateľkou nakuknúť a celkom sa nám to pozdáva :) len by bolo fajn, keby sme tam boli viacerí a trochu sati tam zabehlo :) zajtra chceme ísť vyskúšať na Predmier, ale hentam na Rajčianku určite v dohľadnej dobe prídeme :)

Ahojte,

som rád, že sa našlo zas nejaké nové miesto, kde sa dá v pohode oddychovať bez plaviek. A keďže je to málo navštevované, rád by som prišiel prišiel a spoznal. Odveziem synovca do ZA a môžem oddychovať.

Bol som sa tam naobed pozrieť, ešte pred tou búrkou. Je to tam pekné, čisté, udržiavané, pokosené s ohniskom a vstupom do vody.. tak ako Sonia7 písala.
Foto som pridal na
https://asn.sk/foto/slovensko/zilina-0

Sme tu s priateľom práve teraz. Kto sa pridá? Bol tu neporiadok po búrke (popadané konáre a rozfukane odpadky), tak sme to tu asi 20 minut upratovali. Je tu čistučko a všetci ste vítaní :)

No keď sme prišli tak sme chvíľu upratovali ten neporiadok po búrke (čo privial vietor). A potom už bolo fantasticky. Boli sme len my dvaja. Nikto iný na nuda neprišiel. Textilaci chodili iba so psami a keď videli, že sme tam, tak sa hneď otočili a išli preč. Akurát tie psy nám rozkusali tie odpadky..... Voda bola trochu vyššia a tmavšia, keďže pršalo deň predtým. Inak slniečko krásne hrialo a šum najbližšieho splavu bol veľmi ukludnujúci. Zdržali sme sa cca tak do 19:00. Určite odporúčam. Pravda je, že by sa vyplatila tá pláž predĺžiť a vykosiť vrboviny, len ja na to nemám techniku, chce to ručnú kosačku a motorovú pílu. Keď tam pôjdeme najbližšie napíšem.

Dnes sme teda boli s mužom pozrieť, až po práci, okolo 17. Pekné :) bol tam 1 pán okrem nás, trocha sme si pokecali. Treba tam chodiť, nech si ľudia zvyknú - aj keď, pomaly je po sezóne...Pôjdeme vo štvrtok, ale zas až po štvrtej.

Boli sme dnes podvečer aj s manželkou. Celkovo sme tam boli, dvaja chlapi a jedna žena.
Pláž čistá, nejake drobné smeti sme ešte zobrali. Přišla pani s dvoma psami a o 5 minut odišla. Keď budeme chodit často, tak si možno odvykne. Inak všetko super, určite budeme chodit.
Ak bude pekne, vo štvrtok po 16:00 určite prídeme. Ak bude brigáda, tak sa pripojime aj s náradím.
Mame všeličo :-)

Včera sme tam boli zoskupenie: 4 muži a 3 ženy. Voda bola príjemne osviežujúca. Občas tam prišli ľudia venčiť psov, inak relatívne kľud. Viacerí sme sa zhodli, že bolo fajn pokosiť tú druhú stranu, bližšie k splavu a osadiť tabuľku.

Dnes plánujem od 13 do 15. Bol som aj včera - celý deň. DM - mladí sympataci- boli tiež - ak to boli DM 😀. Pôvodný spoluzakladateľ chodí na bicykli tiež. Stará sa o pláž aj s nejakým známym už niekoľko rokov. Privítal by tiež vyššiu návštevnosť v záujme udržania a rešpektu okolia ku pláži.

A kde v Kotesovej? Vidim, že máte nudistické miesta v okolí Žiliny dobre zmapované. Ja obyčajne chodím na Šutovo ale nie je to najbližšie keď chcem vybehnúť po práci. Ešte som bol v podhradí ale tam som bol sám a to vyzerá čudné :). Kde v okolí ZA sa stretáva najviac nudistov?

Zdá sa že to máte v okolí ZA pohodené. Kde ešte všade sa dá? A čo odporúčate? Dá sa s vami pokecať aj niekde kde funguje niečo ako chat?
Vopred ďakujem za odpoveď.

S priateľom chodíme v okolí Žiliny akurát ku Rajčanke a pri Kotešovej (bagrovisko) sme boli prvýkrát tento rok. Tak ďalej potom s obľubou chodievame na Šútovo. Pri Kotešovej je kľud a pekne prostredie. Len nevýhoda trošku, že ležíte na kameňoch, takže akupresúra zdarma :). Keď sme tam boli naposledy, tak sme boli tri nuda páry a každý mal svoju pláž. Pozn.: Na tejto stránke sa dá využiť súkromný "chat" v správach.

Tak som sa tam v sobotu okolo 15:00 vybral. Auto som musel nechať neďaleko rampy a ďalej išiel peši a samozrejme som to na prvý šup nenašiel a prešiel som sa až k diaľnici. Našťastie cestou naspäť s pomocou gps sa mi to podarilo. Príjemné miesto, trebalo by pokosiť, možno nabudúce zoberiem kosačku. Keďže som bol sám bolo to trochu nepríjemné až na mňa ktorí nevybehme že hej ty úchyl ale inak v pohode miesto.

Zdravim, tak dnes som bol len krátko po 12:00 sa poslniť a boli sme dvaja. Ten môj známy čo to tam opatruje to trochu rošíril s ostatnými a nasial na tú novú plochu trávu.

Ahojte všetci. Som tu nový a práve ležím pri Rajčianke. Slnko začína byť horúce aj keď to asi nevydrží. Zatiaľ kľud a hlavne pohodičká.

To som bol ja. Počasie mi nedovolilo pokračovať. Dnes som chcel ísť ešte poobede ale som nestihol. Ináč som tam nechal malý kosák aj s oslickou pod stromom na pravej strane. Ak by sa zajtra vyčasilo tak poobede pôjdem.

Bol ale málo slniecka bolo. Boli tam nejaký cyklisti ale keď som prišiel hneď odišli. Trošku som to prekosil a pozbieral nejaký ten bordel nič hrozné.

Myslím, že tam nebude veľmi rušno. Len tam treba chodiť častejšie aby si ľudia zvykli. Teraz nám počasie nepraje, ale malo by sa umúdriť. Tak hádam sa tam stretneme vo väčšom počte.

Ahojte, som tu, okrem mňa ešte 1 pán a 1 ďalší odišiel pred chvíľou… počasie na dážď nevyzerá, je striedavo slnečno-pod mrakom :)

Čaute. Momentálne som tu sám poobede nestíham, tak som odbehol aspoň na hoďku. Doopalovať svetlé miesta z Turecka 😆

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.