FKK kemp Valalta - Rovinj 28.7.2022

Pridal/a guglo dňa

AhojteMáme tu rok 2022 a som rád že aj tento rok bude   dovolenkový plán rovnaký. Každoročne chodíme do kempu Valalta.

Náš spôsob dovolenkovania v tomto rezorte je na parcelnom mieste pod vlastným stanom. Tak kto plánuje, alebo si už naplánoval dovolenku okolo termínu od 28.7. do cca 6.8. vieme sa stretnúť a radi sa zoznámime. Môžeme stráviť nejaký čas spolu na pláži, pri grilovaní alebo posedení pri pivku/vínku.Karty, Aktivity a Výbušné koťátka sú vždy pribalené.

Inzerát trocha doplním. V aute budeme mať 2 voľné miesta. Hľadáme do partie pár, alebo kamarátky. V rovnakom termíne ide aj známy pár, ktorý ide vlastnou dopravou a bude na samostatnej parcele. Ak spojíme príjemne s užitočným, tak náklady na 9 dni vyzerajú takto (pohonné hmoty 5.8 l/100 km, dialničné poplatky, parcela vo Valalte) v prepočte na 3 os na 1 os. 207,- €, v prepočte na 4 os. na 1 os. 155,- €. A pevná suma na 1 os. (za turistickú daň, pobyt na deň za os., registračný poplatok) na 9 dní je 138,- €. Je potrebné rátať s jedlom/pitím cca okolo 150,- € - záleží od stravovacích návykov. Valalta nie je najlacnejší kemp (dám presné info o spotrebe a prepočtoch), ale stojí za to. Občas si niečo ukuchtíme sami (klobásky, hokajdo polievka, burger z plieskavice, grilované kalamáre, ...). Podobnú dovolenku sme už v minulosti niekoľko krát absolvovali.

O Valate: Valalta je jeden z najväčších a najkrajších kempov v Chorvátsku s dlhodobým hodnotením 5 hviezdičiek od ADAC. Hygiena je na vysokej úrovni - toalety a sprchy sú kompletne čistené dvakrát denne (podľa kultúry záchoda spoznáš kultúru národa). Sprchy sa nachádzajú priamo na pláži (zbavenie sa soli a schladenie), lehátka sú k dispozícií zdarma - miesto je vždy k dispozícii. Každé kempové miesto má elektrickú prípojku, vodu a odpad. Pláže a vstup do vody je bezproblémový. Kemp má vlastný obchod v ktorom sa dá kúpiť naozaj všetko aj napriek tomu, že nie je veľký (1/2 Lidl): majú vlastnú pekáreň, vlastné chutné pivo, červené a biele víno a olivový olej. V kempe je plno atrakcií: barový pult v bazéne, plávajúce móla na opaľovanie, tobogán, minigolf, tenis, požičovňa bicyklov, ... Súčasťou kempu sú dve menšie hory ako stvorené na prechádzku s vyhliadkami. Súčasťou kempu je niekoľko chutných reštaurácii.

Ak máte radi naturizmus, nechcete počas dovolenky riešiť zbytočnosti ako čo na seba, chcete si vychutnať slobodu, slnko, tak píšte :)

PS: Pred dovolenkou by bolo vhodné sa stretnúť napr. na nude na Bukovci a prebrať podrobnosti, kde minimálne jedného z nás isto nájdete. Píšte súkromnú správu pre viac detailov.

Dovolenka sa blíži, vyrážame o 2 týždne. Ešte sa neoval niekto, kto by nemal len záujem (len slečny/páry, kde im to okolnosti a/alebo termín momentálne neumožňuje), ale reálne chce ísť a pritom je to ideálna naturistická dovolenka...

Dobrý deň,

zaujímavá dovolenka. Chcel by som Vám len navrhnúť, ak by ste mali chuť, záujem a čas , po návrate napísať sem nejaké podrobnejšie postrehy o cenách, nákladoch, poprípade aj zážitky a foto spojené s cestou a pobytom. Ak viete aj porovnať s minulosťou, ako sa vyvinuli ceny, poplatky, obsadenosť, služby alebo čokoľvek iné či už negatívne alebo aj pozitívne, poprípade aj nejaké odporúčania pre budúcich dovolenkárov. Proste takú obsiahlejšiu recenziu dovolenky. Prajem Vám príjemný pobyt.

Dobrý deň, momentálne sme vo valalte, sme tu prvý krát a nevieme si to vynachváliť, čisto , voľne lehatka, parcelu sme si našli 40m od pláže a 30m od wc, záchody sú spojené so sprchou a umývadlom takze každý záchod je vlastne kúpeľnou. Majú tu vlastné chutné pivo, či v reštaurácii alebo sa dá načapovať do fľaše v potravinách, lekára, dve vyhliadkové veze na kopci pre pekný výhľad a západ slnka, je tu príjemná atmosféra, na parcele mame len Ele ale voda nám veľmi nechýba,(spíme v dodávke a vedľa auta mame nekryté posedenie) momentálne nejdú sprchy na pláži lebo je tu malo vody ale na wc to nie je poznať, kemp je bez rezervácii a aj keď sme sa báli či bude volno tak majú ešte veľa miest voľných, i keď parcely pri pláži sú väčšinou obsadené v ten deň keď z nich niekto odíde, stačí trochu hľadať a nájde sa taká aby každému vyhovovala. Ľudia sú slušný a neobsadzuju si lehatka od rana na pláži- sú aj taký čo to robia ale kedykoľvek sme vedeli najst voľne lehatka. Ceny polievka 20kn, pivo 0,5l 25kn, pivo v obchode 1l 20kn, drinky v copacabana na pláži 80kn, plaváreň 10kn, plaváreň so saunou 35kn, výlet loďou 150kn, rybia vyzierka na lodi 350kn, potraviny sú s prirážkou ale keď chce niekto väčší nákup stačí ísť do Kauflandu cca 10min autom. Prídeme sem ešte niekedy. Plán bol pozrieť sa sem a potom ísť pozrieť iný camp ale je možné že tu ostaneme tak dlho ako nám to možnosti umožňujú lebo je tu fakt krásne. Dokonca je priamo v campe aj doktor, lekaren.

Ahojte, idete aj tento rok 2024 do Valalty? My máme v pláne dovolenku vo Valalte a dobra spoločnosť by nebola zlá.

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).