FKK kemp Valalta - Rovinj 28.7.2022

Pridal/a guglo dňa Ne, 19.06.2022 - 18:32

Ahojte

Máme tu rok 2022 a som rád že aj tento rok bude   dovolenkový plán rovnaký. Každoročne chodíme do kempu Valalta.

Náš spôsob dovolenkovania v tomto rezorte je na parcelnom mieste pod vlastným stanom. Tak kto plánuje, alebo si už naplánoval dovolenku okolo termínu od 28.7. do cca 6.8. vieme sa stretnúť a radi sa zoznámime. Môžeme stráviť nejaký čas spolu na pláži, pri grilovaní alebo posedení pri pivku/vínku.

Karty, Aktivity a Výbušné koťátka sú vždy pribalené.

Inzerát trocha doplním. V aute budeme mať 2 voľné miesta - zvažujem kúpu strešného nosiča a boxu, aby sme sa pohodlne pomestili. Takže hľadáme ľudí do partie v ideálnom prípade pár, alebo samostatné kamarátky, ktoré vedia o čom je naturizmus a nerobia si ťažkú hlavu z toho, žeby mohli byť v jednom veľkom stane, ale môžete zvážiť, či budete v menšom vlastnom stane (keďže na parcele by mal byť len jeden veľký stan), alebo na samostatnej parcele ako susedky, ak nieste natoľko dobrodružné a odvážne typy, ale v tom problém nevidím - každý bude fungovať ako samostatná jednotka s rešpektovaním toho druhého. V danom termíne by mali ísť ešte dva páry (prevdepodobne na samostatnej parcele), ale až čas ukáže ako veľmi sa naše termíny budú prekrývať (4 dni?). Samotných dvoch mužov nehľadáme (ak sa neozve niekto, koho poznáme) - bolo by fajn, aby bola medzi nami kvetinka. Ak spojíme príjemne s užitočným, tak náklady na 9 dni vyzerajú takto (pohonné hmoty 5.8 l/100 km, dialničné poplatky, parcela vo Valalte) v prepočte na 3 os na 1 os. 207,- €, v prepočte na 4 os. na 1 os. 155,- €. A pevná suma na 1 os. (za turistickú daň, pobyt na deň za os., registračný poplatok) na 9 dní je 138,- €. Je potrebné rátať s jedlom/pitím cca okolo 150,- € - záleží od stravovacích návykov. Valalta nie je najlacnejší kemp (dám presné info o spotrebe a prepočtoch), ale stojí za to. Občas si niečo ukuchtíme sami (klobásky, hokajdo polievka, burger z plieskavice, grilované kalamáre, ...). Podobnú dovolenku sme už v minulosti niekoľko krát absolvovali.

O Valate: Valalta je jeden z najväčších a najkrajších kempov v Chorvátsku s dlhodobým hodnotením 5 hviezdičiek od ADAC. Hygiena je na vysokej úrovni - toalety a sprchy sú kompletne čistené dvakrát denne (podľa kultúry záchoda spoznáš kultúru národa). Sprchy sa nachádzajú priamo na pláži (zbavenie sa soli a schladenie), lehátka sú k dispozícií zdarma - miesto je vždy k dispozícii. Každé kempové miesto má elektrickú prípojku, vodu a odpad. Pláže a vstup do vody je bezproblémový. Kemp má vlastný obchod v ktorom sa dá kúpiť naozaj všetko aj napriek tomu, že nie je veľký (1/2 Lidl): majú vlastnú pekáreň, vlastné chutné pivo, červené a biele víno a olivový olej. V kempe je plno atrakcií: barový pult v bazéne, plávajúce móla na opaľovanie, tobogán, minigolf, tenis, požičovňa bicyklov, ... Súčasťou kempu sú dve menšie hory ako stvorené na prechádzku s vyhliadkami. Súčasťou kempu je niekoľko chutných reštaurácii.

Ak máte radi naturizmus, nechcete počas dovolenky riešiť zbytočnosti ako čo na seba, chcete si vychutnať slobodu, slnko, tak píšte :)

PS: Pred dovolenkou by bolo vhodné sa stretnúť napr. na nude na Bukovci a prebrať podrobnosti, kde minimálne jedného z nás isto nájdete. Píšte súkromnú správu pre viac detailov.

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).