Považské Podhradie - štrkovisko

Pridal/a Palo_ZA dňa Pi, 12.04.2019 - 17:28

Edit 31.08.2020

Je to malá pláž na starom štrkovisku.

Samotná pláž je vyznačená nápismi FKK na kameňoch. Okrem označenej pláže sa nudisti vyskytujú i po "miniplážach" v okolí. Textiláci zvyknú využívať časť štrkoviska bližšie pri diaľnici.

Pláž funguje dlhodobo. Domáci ju poznajú a pravidelne navštevujú. Ja domáci niesom, ale keď idem okolo, tak sa vždy zastavím :). V sezóne 2020 som tu bol 6x a na pláži vždy niekto bol.

Voda na kraji vhodná i pre neplavcov. Plavci zvyknú plávať celú dĺžku štrkoviska. Kvalita vody výborná. Domáci pravidelne čistia od rastlín. Veľa rybičiek.

Vybavenie (WC, bufet,...) žiadne. Jedná sa o "zabudnuté" štrkovisko ktoré našťastie nik nezasypal. Nech to vydrží i naďalej.  Tých štrkovísk tam bolo viacero ale zvyšné zasypali a urobili z nich lúku...

Prístup možný i autom i tesne ku pláži (nejedná sa o asfaltovú cestu ale šikovný vodič s tým zjavne problém nemá)

Prístup:

Auto, bike: z Podhradia mostom cez Hričovský kanál potom po asfaltovej ceste popri diaľnici D1. Zákazové značky tam niesu. Fotky som doplnil do galérie.

Bike, pešo:  z Považskej Bystrice z  Orlovského mosta ponad Váh znovu zahnúť na asfaltovú cestu pomedzi Hričovský kanál a D1.

Keď si prepnete gugl mapu na satelitné snímky, prístupovu trasu i samotnú pláž jednoducho identifikujete.

Gugl tvrdí že zo železničnej stanice v PB je to na pláž 2,6 km. Takže nič strašné. 

Považské Podhradie - štrkovisko (GPS: N49.1286788593, E18.4579690977)

Považské Podhradie - štrkovisko
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N49.1286788593, E18.4579690977
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

V sobotu som za opäť zastavil na tejto nudapláži. Keď som prišiel, už sa tam nudil jeden pán. Pláž čistá, žiadne smetie (neviem či to niekto upratuje alebo tam bordelári nechodia). Voda čistá, plná rybičiek. V strede vody rastliny. Trocha hluk z diaľnice, inak ticho. Chodníky na pláž zreteľne vychodené. Keď som odchádzal, smerom ku nudapláži išli ďalší dvaja lúdia (ale neviem či sa išli nudiť alebo iba zablúdili). Na štrkovisku boli aj textiláci, ale v iných častiach. Takže nudapáž zjavne funguje. Škoda že nik z domácich tu nedá lepšie informácie. Do galérie som prihodil pár fotiek.

Ahojte, som miestny a len chcem nadviazať na Palov komentár. Áno na to Štrkovisko chodia aj textilaci, ale do inej časti. Tam kde si bol ty, na tom malom kúsku, len tam je fkk.
Ale aj na tych ďalších miestach som už zazrel slniť sa ľudí,, bez", no často tam chodia mladý, ktorým sa nechce platiť 2e na Podhradske more. Výhoda je, že na miesto sa dá prijsť aj osobnym autom.

Slnečno, poobedede trocha mraky. Voda čistá a teplá. Pohoda a kľud. Na pláži 10 ľudí, mimo pláž som videl tiež nudistov. S domácimi sa dalo dobre pokecať.. Ako bonus jeden textilný šmírak čo chcel z diaľky ženy obzerať ale pochopil, že sa o ňom vie a zabalil to :) .
Prístup autom: V Považskom podhradí je odbočka na most ponad nové koryto Váhu (súradnice 49.141408, 18.461726). Nieje tam žiadna zákazová značka (foto v galérii). Samotný most je tiež bez zákazu, je tam iba obmedzenie na max 1,5 tony (foto v galérii). Potom treba prejsť popod diaľnicu (foto v galerii) a ísť smerom na PB. Je tam jedna odbočka do ľava ku Podhradskému moru. Tam nezahýnať. Treba ísť stále rovno popri diaľnici a zahnúť až na štrkovisko (49.129912, 18.453992).
Cesta popri diaľnici je OK jen trocha priúzka. Ale vyhnúť sa dá asi vždy.
Domáci spomínali že sa dá prejsť aj cez vodnú elektráreň, ale ja som tade nešiel.

Chodíme sem pravidelne. Je to táká maličká súkromná nuda pláž hlavne pre obyvatelov PB a blízkeho okolia. Voda mimoriadne teplá . Textiláci by mali chodiť na nedaleké Podhradské more.

Bol som tam 24.6.21 a bolo super. Voda čistá, osviežujúca, pláž udržiavaná a aj vodné rastlinstvo miestni redukujú. Je to taká malá pláž, pri ktorej sú aj miesta na súkromie. Boli sme tam piati, traja chlapi a jeden pár. Textiláci boli v inej časti štrkoviska, dosť ďaleko. Super relax.

Bol som aj dnes a opäť pohoda. Síce sám, až pred mojím odchodom prišiel ďalší kolega nudista, ale voda čistá, osviežujúca, pláž upravená, bez odpadkov. Proste parádny relax.

Zdravím, tu na stránke je gugl mapa s lokáciou. Prepnite si ju na satelitné zobrazenie. Štrkovisko je ihneď vedľa Podhradského mora (podla gugl merania vzdialenosti sú 170 m od seba), ale je to iná odbočka z cesty popri diaľnici.

Pláž po zime OK. Žiadne smeti, žiadne ohniská. Kamene na sedenie stále na svojom mieste (= nik ich nepohádzal do vody). Pláž obľúbená otužilcami. Musel som počkať kým sa pláž vyprázdnila, až potom som vytiahol foťák. Pár fotiek do galérie. Výlet bol pekný, len °C žalostne málo. Už aby bolo leto...

Chodievam pravidelne. Obsadenosť pláže variabilná. Niekedy nikto, niekedy 5 ľudí, niekedy 10... Viac ako 10 je zriedkavosť lebo je to mala pláž.

Niekto si bol naťažiť na štrkovisku. Z tej najväčšej kopy je tretina fuč... Som zvedavý koľko štrku tam ostane do leta. Ale ak to odťaží celé, tak vznikne nová veľká pláž a nudapláži to určite neprospeje.
V lete sa upravovala nudapláž a v rámci toho sa zahusťovala "zelená stena". Celá "zelená stena" na kopletku vypílená. Niekoho muselo riadne hnevať, že nebolo vidieť na nudistov. Ach jaj...

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.