Dedinky - FKK Palcmanská Maša

Pridal/a Matus dňa Pi, 28.06.2019 - 15:16

Ak si niekedy po túre mal chuť zo seba zhodiť oblečenie a oddýchnuť si vo vode, nudapláž na Palcmanskej maši (často nazývanej aj Dedinky) na južnom okraji Slovenského raja ti tvoju túžbu splní.

Pláž je orientovaná na západnom brehu nádrže, čo znamená že je na nej slnko už od rána, avšak podvečer sa začne na pláž zakrádať tieň, nakoľko je ohraničená stromami. Prístup na pláž je pomerne jednoduchú, stačí pokračovať popri brehu od železničnej zastávky (smerom od hrádze) až kým nedôjdete na miesto. Pokiaľ prichádzate autom, je možné zaparkovať ho pri železničnej zastávke.

Pláž navštevujú hlavne miestni, občas nejaký turista, nakoľko nie je príliš známa., čo je škoda. Priamo z pláže je výhľad na Slovenský raj (Geravy, Zajfy). Pláž poskytuje dostatok súkromia a nie je na ňu vidno.

Kapacita pláže je dostatočná pre akýkoľvek počet ľudí, neviem si predstaviť že by sa zaplnila, nakoľko sa tiahne veľmi dlho. Ľudia v plavkách využívajú opačnú (východnú) stranu nádrže, kde je aj množstvo bufetov, reštaurácia, ... a tak.

Samotná pláž je dlhá a je možno zájsť si bokom. Podkladom je jemný štrk. Hĺbka stúpa pomerne rýchlo, takže nie je celkom vhodná pre malé deti. Pre tie ostatné je pláž bez problémov. Voda je osviežujúca a čistá, nakoľko Hnilec ktorý napája vodnú nádrž pramení len niekoľko kilometrov odtiaľ na úpätí Kráľovej hole.


©foto: pablo_pp

Nakoľko túto pláž nenavštevujem pravidelne, budem rád ak sa ozvem niekto, kto je tú častejšie ako ja a bude tento popis podľa potreby aktualizovať.

Ďakujem,
Matúš

Dedinky - FKK Palcmanská Maša (GPS: N48.8584, E20.3782)

Dedinky - FKK Palcmanská Maša
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.8584, E20.3782
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.