Jeden áno, druhý nie

Pridal/a dudo57 dňa

Aj vy to máte tak vo vzťahu, že jeden je nudista a druhý nie? Ako to riešite? 

Komentáre

Ahoj
Predpokladám, že ty si nudista a tvoja partnerka nie je a ani nechce na nudu ísť, však?
V minulosti som už tento problém riešil a nevyriešil. Teraz sa situácia opakuje a znova tento problém riešim. Expartnerka so mnou na nudu chodila, o to je to ťažšie. Tentokrát som si povedal, že skúsim byť trpezlivý a pomaly postupne bez nátlaku a intenzívneho presviedčania skúsim polovičku nato ukecať (keďže v minulosti som bol netrpezlivý a trochu tlačil a dosiaholsom skôr opak), ale sme len v začiatkoch, takže výsledok je nejasný. Preto tiež uvítam nejaké rady a nápady :) Žiaľ súčasné dianie a problémy s istými individuami, čo prináša aj akýsi úpadok nudizmu, tiež neprispieva k chuti našich nežných polovičiek vyskúšať to :(

Dobrý deň všetkým.

U nás doma to bolo podobné. Ja áno a žena nie. Myslím si, že u nás prešli asi 3-4 roky, čo si nahotu na „verejnosti“ osvojila. Postupovali sme malými krokmi a snažil som sa aby sa cítila stále čo najkomfortnejšie.
Ja som začal najprv ženu nosiť do privátnych sáun a wellnessov.
V lete keď sme išli/ chodíme k vode(k moru, rieke alebo na štrkoviská), tak sme 95% času mimo hlavné pláže. Pri vode máme radi pokoj. Na týchto miestach mohla byť v plavkách a ja bez (pokiaľ to dané miesto umožňovalo).
Pár krát som ju nahovoril, nech si skúsi dať dole plavky pod vodou a nech si užije ten parádny pocit plávania bez plaviek. Bola z toho nadšená. Ďalší faktor, ktorý zavážil, bolo zdravie. Niekoľko našich kamarátok trpí na silné zápaly močových ciest. Dozvedeli sme sa, že jeden z prvotných dôvodov môžu byť aj mokré plavky. Žena mávala s tým tiež občas problémy, tak z hľadiska prevencie si začala meniť spodný diel. Za krátky čas zistila aké je to otravné. Tak nastala ďalšia fáza, že po kúpaní sedela/ ležala zamotaná v osuške (medzi časom už odkladala aj vrchný mokrý diel). Na pláže si nosíme malý prístrešok, ktorý poskytuje trochu súkromia, tak nastali prvé kroky, že sa začala slniť bez plaviek. Keď si to postupne po dlllllhoommm čase obľúbila, tak už návrat do mokrých plaviek zavrhla.
Moja úloha bola vždy a bude, aby bola v bezpečí. Kedysi som bol strašne vylákaný zo všetkého, ale 15rokov skúseností z ťažkých jednaní s klientami a úradmi ma naučilo sa nebáť ozvať. Tak ak robil niekto problémy, tak som sa prestál báť ozvať (vždy slušne, ale ak bolo treba, tak aj ráznejšie).

Toto bol v skratke náš prípad. U nás platilo byť najmä trpezlivý, netlačiť, nenaliehať a najmä aby sa počas celej doby cítila bezpečne a komfortne.

Prajem pekný deň

Tom

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.