FKK Dunaj - Petržalka

Pridal/a RMC dňa Ut, 30.05.2023 - 14:59

Občasná prírodná naturistická pláž s malým altánkom, vytvoreným dobrovoľníkmi - možno rybármi, ktorí sa tam tiež objavujú.

  • Čiastočne tienená stromami, podvečer úplne - opaľovanie je však na väčšej časti možné
  • Návštevníci zväčša vyšších ročníkov, avšak vyskytujú sa aj rodiny s deťmi - snáď sa to zmení a mladých ľudí začne všade (nielen tu) pribúdať
  • Voda do značnej vzdialenosti pokojná, takmer stojatá vďaka krytiu polostrovom "Ovsištská riviéra"
  • Teoreticky k dispozícii >300 m dĺžky brehu (podľa obsadenosti non-FKK návštevníkmi a výšky hladiny vody)
  • Pozvoľna klesajúce dno, štrk a piesok
  • Pláž je pred nechcenými pohľadmi z divokého chodníka relatívne dobre krytá.

 

Cesta pešo zo sídliska, napr. od MHD: od križovatky Dolnozemská/Gettingova poza fitness centrum pri autoumyvárke cez les - prekrižovať hrádzu a pokračovať k Dunaju; miernym tempom ca. 10 - 15 min. Parkovanie možné napr. pri Ekonomickej univerzite alebo konskej jazdiarni.

Prostredie je veľmi príjemné - prírodné, od Dunaja návštevníkov ochladzuje svieži vánok. Jedná sa o jedinú riečnu FKK pláž v Bratislave a okolí.

FKK Dunaj - Petržalka (GPS: N48.121185, E17.14205)

FKK Dunaj - Petržalka
Typ: Začínajúca nudapláž
GPS: N48.121185, E17.14205
Aktualizované: 31.05.2023

Recenzie lokality

Komentáre

V prvom rade, poďakovanie, za to, že si to sem pridal. Verím, že teraz to nájde ešte viac ľudí.

Budem veľmi rád ak sem napíšu ľudia, ktorí pláž navštevujú pravidelne, alebo sa tam počas tohto leta zastavia. Pokiaľ potvrdia, že sú tam nudisti pravidelne, zmením typ pláže na zabehnutú pláž.

Matúš

DÍKES za potvrdenie pekného miesta. ;-) Neboli tam tí hluční alkoholici? Oni (nudisti) to tam asi v podstate založili, ale svojím spôsobom to tam, paradoxne, aj dokážu pokaziť - hlavne tou diskotékou, ktorá do toho prostredia akosi nepatrí. Alebo tam bol ešte niekto iný?

Ja som dnes bol v Rusovciach a bolo príjemne. Ako obvykle na týchto plážach - viac chlapov, ale aj ženy a prekvapili také 3 odvážne asi 10-ročné baby, ktoré (na rozdiel od svojich neďaleko, mimo nudy sediacich príbuzných - dospelých, aj deciek) išli úplne do naha a prebrodili sa na ostrovček, kde sa hodnú chvíľu prechádzali.

Inak ešte nejaká baba tak okolo 20, ale tú som zastihol už oblečenú, na odchode. Snáď to ožije a začne aj viac báb chodiť - aj okolo 20 či 30.

Dajte príp. ostatní vedieť, ako sa to pri Dunaji vyvíja - určite onedlho opäť vybehnem kuknúť. Budem rád, ak to tam ožije (v dobrom zmysle, príjemne - nie diskom a alkoholom, nebodaj).

DÍK!

Bol som včera na ceste z jazera v Rusovciach sa prvý krát pozrieťna tú pláž a musím skonštatovať že to je pekné tiché miesto z čistou plážou a zopár opaľujúcich sa, prevažne žien. Hneď som sa hodil do vody a breh je skutočne veľmi pozvoľne klesajúci a voda bola príjemne chladná. Sú tam aj stromy, takže je možnosť si nájsť aj tienisté miesto. Vlny Dunaja narážajúce na breh naviac evokujú pobyt pri mori. Návštevu každopádne doporučujem.

Včera sme s manželkou využili pekný slnečný deň a relaxovali na tej Dunajskej nudapláži. Boli tam okrem nás ešte 4 ženy a 2 muži, ďaľši potom priplával na člne a pridal sa ku skupinke. Bola tam prijemná atmosféra, pokoj a kľud, len motorové člny sa preháňali po Dunaji a vytvárali vlny, navodzujúc pobyt pri mori. :-) Voda pri brehu docela čistá a pokojná s možnosťou si zaplávať, vstup do vody pozvoľne klesajúci. Ešte poznámka: Neviem, či symbol na tej mapke vyššie je na správnej strane, keďže z tej prístupovej cesty treba íst doprava (a nie doľava ako je na mapke)

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.