Váh pri Trenčíne - pokus o novú nuda pláž

Pridal/a Brano dňa

Ahojte všetci,

Toto leto sme pár-krát navštívili peknú pláž na Váhu povyše Trenčína (oproti Opatovej), GPS: 48.918188, 18.077908. Proti prúdu navštevovaná textilákmi, tam na protiľahlom brehu je aj hojdačka. Dole po prúde pláž prázdna, tak sme snáď (založili) novú /prvú trenčiansku nuda pláž. Pridali sme značku FKK na ňu, ale minule (4dni dozadu) tam boli nejakí puberťáci. Tak pridaná značka pred vstupom v slovenskom jazyku...

Pláž je tvorená naplavenými kameňmi, voda relatívne plytká. Rybári nie sú oproti, až poniže na druhej strane. Chodievame tam aj s deťmi. Super sa dá plávať proti prúdu, ktorý je tak akurát. Samozrejme treba aby ju viac nudistov využívalo, a snáď sa toto miesto uchytí. Foto pridám. Prístup na bicykli z TN alebo Opatovej, treba prejsť cez kanál mostom (na kt. je značka zákaz vjazdu) a potom doprava a k Váhu. Miesto na nudu je spodná/dolná časť veľkej kamenistej pláže. 

Dnes som sa tu zastavil pozrieť. Išiel som z Trenčína po "Ostrove". Dalo sa v pohode dostať  ale na budúce pôjdem už asi od Opatovej. Je to lepšia cesta. Prekvapilo ma množstvo ludí čo sa tu motalo. Možno by to chcelo umiestniť aj na samotnú pláž nejakú značku čo by "delila" pláž na textil a nudu.

Lokalita pekná. Určite sa zastavím aj počas letnej sezony a určite zoberiem aspoň karimatku :)

Doporučujem pridať medzi "FKK lokality Slovensko. Chýba ďobka na mape, chýba aj vo výčte lokalít pre TN kraj. Nie každý kto zavíta na ASN bude pozerať diskusné fóra. A čím viac nudistov tam bude chodiť, tým lepšie pre samotnú pláž.

Ahoj,

s pridaním lokality do mapy nie je problém, avšak na mapa by mali byť len fungujúce lokality kde chodia nudisti každý deň (teda, ak tam prídem kedykoľvek, bude tam nejaký nudista).

Držím palce na rozbehnutie pláže budúce leto. Ak by bolo podobných miest ako toto viac, zvažujem že by som spravil nejakú mapku alebo aspoň zoznam nádejných lokalít. A ak sa to rozbehnem bude super ak ju niekto kto tam chodí pridá do mapy aj s aktuálnym info a občas ich upraví, aby sedeli s realitou.

Nech sa darí,

Matúš

Samozrejme, radi by sme na mapu pridali čo najviac informácií a technicky je možné zobraziť odlišnými symbolmi jednotlivé kategórie. Ale ak sa na to pozriem bližšie, tak:

  1. Pláže - Už sú tam ;-)
  2. Nudakemp - na Slovensku je jeden, nemyslím si, že ma význam robiť pre neho špeciálnu kategóriu.
  3. Potencionálne pláže - Obávam sa, že táto kategória nemá prílišný praktický význam - na potencionálne miesto nik len tak nepríde :-(. Okrem toho, potencionálnych miest je veľa (v podstate takmer každé miesto pri vode na ktorom nie je plavková pláž) a zbytočne by spamovali skutočné pláže.

    O pár rád a skúsenosti s rozbiehaním nuda-pláže som sa podelil v článku Ako založiť nudapláž, budem rád ak sa o svoje skúsenosti podelia aj iní.
  4. Nudabazény - myslím, že takéto miesta ani neexistujú, pre akéhokoľvek prevádzkovateľa je to komerčná samovražda.
  5. Nuda sauny - (Takmer) každá sauna je bezplavková, ani si nepamätám kedy som bol niekde kde sa vyžadovali plavky. Naozaj nemá význam pridávať do mapy 95% saun na Slovensku... Ešte aj v akvaparkoch je napísané na vstupe, že vstup je bez plaviek v plachte (samozrejme, vo väčšine to nijako nevynucujú, ale to je jedno - kto chce, bez plaviek byť môže). O prípadne skúsenosti je možné podeliť sa na fóre "Saunovanie bez plaviek".

Ako to vidím ja, podstatné je aby tam boli funkčné nudapláže a kemp.

Dnes som bol skoro 2 hodiny. Dosť ľudí sa kúpalo vedľa ...ale našiel som diskrétne miesto, dokonca som niekoho počul pár metrov vedľa. neviem či tiež nudisti. Až na jeden prípad, kde od naproti prešli textiláci cez kríky ku vode a pozerali na mňa, nebol problém. Je tam viac miest, kde sa dajú nájsť mini pláže a docela súkromie. Mne sa páčilo, budem chodiť.

Ja som tam chodieval pravidelne, som si našiel dakde miesto,kde ma nik nevidel a užíval prírodu a kúpanie bez plaviek ..ale tiež by som tam uvítal nejaku nudaplaz ..ak sa chce dakto ku mne pridat,nemam problém ;)

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).