Aquapark Bešeňová - wellness & spa HARMÓNIA

Pridal/a jano-mt dňa

Veľký a pekný saunový svet s kapacitou cca 200 - 250 ľudí. Areál sa skladá zo starej pôvodnej vnútornej časti a z novej vonkajšej a aj vnútornej časti (saunový dom). Jeho súčasťou je aj pravdepodobne najväčšia sauna na Slovensku s kapacitou 108 ľudí. V Bešeňovskom saunovom svete každý rok pribudne niečo nové, alebo niečo vylepšia. Posledný pribudol bar, nový oddychový priestor na poschodí a veľký vonkajší ochladzovací bazén pri saunovom dome. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke aquaparku.

Ja som tento areál navštívil v sobotu 18. 01. 2020 (medzi 16:30 a 19:30 hod.). Pri vchode do saunovej časti aquaparku každý dostane 2 plachty – jednu na zabalenie sa a na druhej má ležať. Každý nový návštevník je poučený, že v saunovom svete sú zakázané plávky a že do vody sa chodí nahý.

Zúčastnil som sa dvoch saunových ceremoniálov v saunovom dome a pílingu v soľnej saune.

Veľká sauna sa počas ceremoniálov z väčšej časti zaplnila – odhadujem okolo 80 ľudí. Z toho bolo asi 10 ľudí nahých – ostatný boli zabalený v plachte.

Pri pílingu je kapacita soľnej sauny obmedzená na 20 ľudí. Každý kto sa chce na píling dostať musí si najprv na bare kúpiť píling za 1 € - cez čipové hodinky (kedysi bol zadarmo). Plachty museli zostať vonku – všetci sme boli nahý.

Počas troch hodín saunovania som nikoho nevidel v plávkach – ľudia sa väčšinou pohybovali zabalený v plachte. Vo výrivkach a v ochladzovacích bazénoch boli všetci nahý.

Hlavnou nevýhodou sa my zdá byť že celkový čas je obmedzený na 3 hodiny. Výhodou je že sa dá kúpiť sezónna permanentka (platná aj v Tatralandii) 182 dní po 3 hodiny denne za 99 €. Ak to ma niekto blízko tak sa saunuje skoro zadarmo. Jednorazový vstup je dosť drahý. Nepáčilo sa my, že aj do parných saun väčšina ľudí chodí v plachte.

Návštevu doporučujem.

Poznámka: Kto má rád saunové rituály môže navštíviť saunový svet počas noci saunových rituálov - 4 hodiny (21:30 - 01:30). Počas nej funguje v nahom režime aj bazénová hala aquaparku a átrium (veľký oddychoví priestor s lehátkami). Táto akcia sa uskutočňuje dosť pravidelne cca 1 x mesačne.

Miro Drkoš (bez overenia)

Ut, 28.01.2020 - 10:45

Pri nociach saunových rituálov zaujímavú poznámku:
"nakoľko pre našu klientelu je tabu kúpanie bez plaviek, v prípade, že sa budú klienti v krytých bazénoch kúpať v plavkách budeme to akceptovať a nezakročíme".

Zaujímalo by ma, aký býva pomer ľudí v plavkách a bez.

Potvrdzujem vsetko, co bolo spomenute vyssie. Na saunovych ritualoch bolo cca 180 ludi, v plavkach sme nevideli nikoho, ani v saunach ani v bazenoch ani na tobogane. Je to super alternativa k letnemu nudeniu sa. Jediny problem bol, ze mi spoje na tobogane zoskrabli vyrazky zo zadku 🤣

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).