Naturizmus a rybárčenie

Pridal/a Losos dňa

Zdravím všetkých,

chcel by som sa spýtať na jednu vec: Pred niekoľkými rokmi som sa v lete zastavil na Zlatých pieskoch a úplne v rohu jazera, na kraji nudapláže sedel rybár v kresle, mal nahodené udice a bol holý. Som občasný nudista a zároveň rybár a jeho „spôsob lovu“ sa mi fakt páčil. Spojil dve príjemné aktivity do niečoho, čo je podľa mňa dokonalý relax. Dva v jednom.

Doma, v lokalite kde chodievam na ryby som chcel byť párkrát aj ja taký frajer, ale akosi to nešlo, lebo všade bolo plno ľudí a ja som nechcel nikoho pohoršovať...

Chcem sa teda spýtať: Sú medzi naturistami aj naturisti-rybári? Má niekto skúsenosti s chytaním celkom bez? Sú nejaké lokality (revíry) kde nie je rybársky tlak taký veľký  a je možné tam chytať takto? Liptovská Mara? Dunaj?

V Šútove (Kraľovany Rieka) je rybársky revír a aj nudapláž. Takže nevidím problém v tom aby rybár nudista s platným rybarským lístkom chytal ryby. Problém by bol ak by ich chytal na hlavnej pláži počas top sezóny. To by asi nahadzoval do frekventovaných plaveckých dráh... Keďže jedna cela strana jazera slúži ako nudapláž, tak tolerantný rybár by si vedel nájsť i kľudné miesto.

Rybár nudista bez rybarskeho lístka môže loviť v PB na štrkovisku. Cez leto som pokecal s miestnym rybárom nudistom keď lovil. Podla jeho informácii dané štrkovisko nieje rybný revír. Znovu platí, tolerantný rybár nahadzoval mimo kúpajúcich sa a nečertil sa že mu plašia ryby.

Na Mare som nudistu rybára na pláži nevidel. Čo som videl, tak lovili z člnov ďalej od brehu.  Asi ak by bol na nudapláži, mal rybársky lístok a bol tolerantný (Ratkovie má dostatočne dlhé pláže), tak by to asi šlo.

No ak ste sa na ten poloostrov dostali, tak ste pláž asi našli (je tam iba jediná asfaltka cez les a jediný chodníček z cesty ku vode) ale zjavne to nenaplnilo vaše očakávania :)  Je to divoká pláž bez akéhokoľvek značenia FKK. Nudisti sa vyskytujú po celej pláži (aj v pravo, aj v ľavo). Niesú nijako centralizovaný na jednom mieste. Kto chce byť spoločenský, tak sa zvalí poblíž iných nudistov. Kto nie, tak si nájde svoje zákutie.

Ja zvyknem zahnúť do prava tak 100-150 m popri vode mám svoje obľúbene miesto. Niekedy je tam viac nudistov, inokedy menej...

Ja som si minuly rok vyskusal FKK-rybacku pocas dovolenky v Chorvatsku. Kedze to bolo velmi spontanne, nebol som pripraveny a tak som vyplaval len tak na SUP-e ku bojkam. Sam som sa divil, ze sa mi celkom rychlo podarilo nachytat 5 peknych praziem (Sparus aurata). Clapkat sa nahy vo vode a pritom nachytat par ryb na veceru, to bola parada! Denny listok stoji v Chorvatsku 60 Kuna, tyzdnovy 300. V Chorvatsku je kopa nudistickych kempov priamo na brehu mora, cize nie je problem chytat nahy z plaze (vecer) alebo z clnu (cez den).

Zdravím a ďakujem za reakciu!   FKK-rybačka v Chorvátsku je dobrý tip.

Čo sa týka slovenských revírov, tak zistil som, že v celoslovenskej povolenke je okrem už spomínaných Zlatých pieskov aj Guláška v Senci. Na polostrove Ratkovie na Liptovskej Mare je bohužiaľ lov rýb z brehu zakázaný :-(

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).