Dubnica nad Váhom (Bolešov/Kameničany)

Pridal/a Matus dňa

Popis

Pláž je „klasická“ vážska štrková naplavenina. Čo som videl tak všade čisto. Pláž hodne veľká. Nevšimol som si žiadne označenie FKK, ale popravde som ani veľmi nehľadal. Fotiť pláž som nefotil.

  • Nudapláž funguje vyše 20 rokov
  • Počas sezóny nie je problém že sa tu stretne 20-30 nudistov
  • Nekradne sa tam, nerobí sa tam bordel, chodia tam i rodiny s deťmi...

Prístup

Išiel som na bike. Ako je most z Dubnice do Bolešova, tak ihneď na začiatku Bolešova som vybehol na hrádzu a išiel ku cieľovým súradniciam. Odbočku na pláž som prehliadol a skončil som pri „štrkových jamách“. Odbočka na pláž je veľmi nenápadný úzky chodníček vo vysokej tráve (vytiahol som preventívne repelent). Na odbočku ma mohli upozorniť zaparkované autá nudistov, ale aj tak som to na prvý krát prehliadol. Fakt kvalitne zašite. Šmírovanie z druhej strany rieky nie je možné lebo je ja tam hustá džungľa.

Viac informácií

Popis je vytvorený a potvrdený na základe informácií od viacerých ľudí ktorí túto lokalitu navštívili v rôznom čase, avšak s rovnakou (a pozitívnou) skúsenosťou ;-).

Nakoľko aj keď je táto pláž funčná už dlhší čas, na zoznam FKK Lokalít na našom webe sme ju pridali až teraz. Potešíme sa teda, ak sem pridáte svoje skúsenosti s touto plážou a pomôžete tak ostatným.

(Poznámka ASN.sk - Foto od užívateľa "panal" sa dá nájsť tu Bolešov Kameničany)

Dubnica nad Váhom (Bolešov/Kameničany) (GPS: N48.9820041858, E18.171724711)

Dubnica nad Váhom (Bolešov/Kameničany)
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.9820041858, E18.171724711
Aktualizované: 04.07.2022

Recenzie lokality

Komentáre

Včera (25.7.2022, v TN 30°C v tieni) sme tam boli aj s mojou polovičkou, na bikoch z TN. Ak pôjdete z TN, do 1h nám to trvalo (detto ako na Zelenú Vodu pri NMnV), choďte na bikoch po Nemsovskej strane, tam je asfaltový cyklochodnik. Z Nemšovej potom buď po hlavnej ceste, alebo po kamenných/prašných cestách popri Váhu, alebo prejsť železničným mostom na opačnú stranu - dubnickú - tam je asfalt - a potom späť pri Bolešove. Ďalej už iba popri Váhu po prašnej ceste. Bolo tam asi 6-7 ľudí, aj rodinka, + 1 pár. Voda super, nízka hladina pri týchto suchách, inak pozvoľný vchod, na druhej strane silný prúd. Doplňujúce foto nahrám.

Bol som tam včera aj dnes. Išiel som z Trenčína na bicykli podľa návodu od Brana. Včera to bol len prieskum, nemal som ani uterák ani karimatku. Len som si chcel overiť ako to tam vypadá. Je to tam super. Dostatok miesta a všade čisto, žiadne odpadky. Dnes už som bol lepšie vybavený a tak som zišiel s bicyklom dolu na pláž. Ten posledný úsek po prašnej ceste je akurát na vychladnutie a tak som sa išiel hneď po vyzlečení ovlažiť do Váhu. Super. Ani včera a ni dnes som tam nikoho nevidel. Bol som tam cca od 10:30 do 11:30. Ak zajtra nezabudnem fotoaparát, tak urobím nejaké aktuálne fotky.

Mne sa paci v Beckove, nechodi tam vela ludi, pokoj a klud, od TN 15 minut na motorke. Prosim nenechavajte tam po sebe neporiadok ked uz tam idete, obaly a flase si vezmite so sebou 🙏

Od toho 11.8. som tam bol skoro každý deň. Vynechal som iba nedeľu 14. a pondelok 15. 100% spokojnosť s dostupnosťou (z TN je to na bicykli na hodinku), so samotnou plážou (priestor, čistota) aj s kúpaním vo Váhu (prúd je tak akurát nato, že vlastne môžete plávať do nekonečna). Mne to vychádza tak, že okolo 9:00 vyrazím z TN, za hodinku som na mieste, 2 hodiny strávim na pláži (slnenie a kúpanie) a okolo obeda vyrážam nazad do TN. Takže suma sumárum je to každodenný minimálne 4-hodinový výlet. Perfektné spojenie príjemného s užitočným. Malé upozornenie pre cyklistov - prístup na samotnú pláž je trochu krkolomný, bicykel je treba zniesť po strmom kamenistom brehu a spätne pri odchode vyniesť. Ale to je malá daň za príjemný zážitok z oddychu na pláži.
Minule som písal, že urobím nejaké aktuálne fotky, no vždy tam niekto bol a nechcel som byť za úchyla, čo tam behá s fotoaparátom.
Myslím si, že fotky od užívateľa "panal"sú dostatočné. Akurát je pláž trochu zarastená nejakou pobrežnou vegetáciou. Dá sa to síce v pohode rukami vytrhať, ale práve to kvitne a chodia na to včielky. Neviem či je to nejaká chránená rastlina,ak to niekto vie, nech to sem napíše. Ak nie je, nebolo by od veci po skončení vegetačného obdobia to vytrhať.
Ešte jeden postreh z dneška. Dolu po prúde od tejto pláže sú malé pereje a predpokladám, že pod nimi je asi tiež nejaké miesto kam sa chodia (asi textiláci) kúpať. Videl som, že tam chodia aj so psami. Dnes jeden z tých psíčkarov evidentne pozoroval (šmíroval) FKK pláž ďalekohľadom. To len aby ste vedeli.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.