Košice - FKK Bukovec

Pridal/a Matus dňa Ut, 09.04.2019 - 22:58

Bukovec je vodná nádrž cca 10 km (15 min autom) z centra Košíc. Nádrž je určená na rekreáciu a je napĺňaná prebytkom pitnej vody z horného Bukovca (zdroj pitnej vody pre Košice), takže je to pravdepodobne nádrž s najčistejšou vodou na Slovensku. Samotná pláž je chránená stromami z troch strán (okrem strany od vody), slnko na ňu svieti od cca 11:00 do úplného západu slnka. Miesta v tieni príliš nie sú. Na pláži je tráva. Vstup do vody je po betónových schodoch  a je bezpečný ako pre deti, tak aj pre starších ľudí. Dno je štrkovité a klesá pomerne rýchlo, avšak nie tak rýchlo aby sa tam nemali kde hrať deti.

Cca polovička návštevníkov sú "skalní", ktorí chodia často, zvyšok sú ľudia čo sa zastavia občas. Na pláži je mix párov, mužov a žien, mierne prevažujú muži. Pláž je výborne udržiavaná a čistá. Keďže sa väčšina ľudí pozná, nikdy sme nezaznamenali nejaké nevhodné správanie, nakoľko je jasné, že by nebolo tolerované. Aj preto na pláž chodia aj rodiny s deťmi.

Na pláž sa dá dostať autom, bicyklom, autobusom ...

Kapacita pláže: Približne 40 + 10 ľudí. K dispozícii je vedľajšia čistinka, ktorú už teraz takmer pravidelne využívajú nudisti.

Slnko, vietor: Stromy na východnom okraji pláže vytvárajú tieň a tak sa pláž nachádza v tieni do cca 11:00. Vďaka orientácii pláže potom slnko svieti na pláž až do jeho zapadnutia. Zároveň stromy obkolesujúce pláž vytváraju závetrie z 3 strán. Jediný smer, od ktorého je pláž otvorená, je smer od vody. Z tohto smeru ale nezvykne byť nikdy prudký vietor vďaka orientácii jazera v údolí medzi kopcami.

Súkromie: Nudapláž je umiestnená priamo pri brehu na čistinke v hájiku, ktorý jej poskytuje dostatočné súkromie. Samotná pláž je viditeľná len pri pohľade z hrádze (cca 300m) alebo protiľahlého brehu (cca 400m), takže pokiaľ nemáte prsia Dolly Buster alebo výbavu ako senegalský černoch, tak sa nemáte čoho báť. Pri vstupe do vody ste viditeľný aj z najbližšej (maličkej) pláže vzdialenej cca 50m, kde nezvykne byť veľa ľudí a nijako si nás nevšímajú. Dno klesá pomerné rýchlo, takže tým, čo sa hanbia, stačí pár krokov a sú po krk vo vode ;-). Umiestnenie poskytuje dostatočné súkromie (okrem tých nudistov/naturistov, čo sa aj vo vani kúpu v plavkách).

Návštevnosť pláže. V teplé letné dni vieme pláž vyplniť do posledného miesta (ale vždy sa vieme pomknúť, aby sa každý zmestil), zvyčajne je tam cca polovička. Hlavne cez pracovný týždeň tam väčšina naturistov dôjde až po práci. Samozrejme, máme medzi sebou šťastlivcov, čo môžu aj skôr - pracujú na smeny, majú flexibilný pracovný čas, ... Textiláci nám pláž neobsadzujú vďaka jej označeniu a samozrejme aj vďaka tomu, že vedia, že na tomto mieste je nudapláž a ani tam nechodia.

Návštevníci pláže: Na pláž chodia ľudia vo veku 25-50 rokov. Mužov zvykne byť o čosi viac, nakoľko nie všetci chodia s partnerkou. Tento rok pribúdajú hlavne páriky. Na pláži je ticho, rešpektuje sa súkromie. Nikdy sme nemali problém s tým, že by tam došiel niekto len obzerať.

Plážových inžinierov nad 50 rokov nemáme, zjavne nejaký generačný výpadok. Takže ak si do seba zamilovaný, sypeš a pravidelne chodíš do fitka, máš zrkadlovky, vytuneného 20-ročného mercedesa, zrkadlo ti vraví že na svete od teba niet krajšieho, charizmu veľkú ako senegalský černoch a plávaš ako Mitch Buchannon, prosím príď! Všetky nezadané baby (aj také chodia) a väčšina zadaných sa Ťa už nevedia dočkať ;-).

Teplota vody: Teplota vody podľa merania SHMÚ.

Vybavenosť pláže: Celá pláž je rozdelená do niekoľkých zatrávnených terás. WC a bufet je až na textilnej pláži vzdialenej cca 400 metrov. K pláži vedia dobre udržiavaná a bezpečná cesta, vstup do vody je pohodlný.

Vstup do vody: Vstup do vody na prvej čistinke je po schodíkoch vysokých cca meter, avšak sú tak komfortné že po nich na jednej nohe vyskáče aj batoľa. Na druhej pláži je vstup trochu komplikovanejší, ale verím že sa to  rýchlo vylepší ;-)

Označenie: Pláž je označená, takže nie je problém ju nájsť a aj prípadní textiláci sú na to upozornení a nechodia tam.

Miesto na ležanie: Sú vytvorené veľké zatrávnené terasy, takže ležanie je komfortné. Nie je to zatiaľ ešte anglický trávnik, ale priebežne ju zahusťujeme a ležanie na nej je úplne pohodlné aj keď si prinesiete len tenkú deku.

Bezpečnosť: Pláž je bezpečná, bezkonfliktná a bez očumovačov. Zo strany textilákov nedošlo za celú dobu existencie pláže k žiadnym konfliktom, nechodia na ňu žiadni očumovači, ... Veľká časť ľudí chodí pravidelne, poznáme sa navzájom a v prípade akéhokoľvek nevhodného správania by sme neváhali zakročiť.

Ako dlho už pláž funguje: Od roku 2009

Ako sa dostanem na Bukovec?

Vodná nádrž Bukovec je cca 7km za Košicami s prístupom cez Myslavu (obvyklá a kratšia cesta pre 99% ľudí) alebo alternatívne cez Šacu. Samotné jazero je vedľa dediny Bukovec, teda pri príchode zo smeru Myslava sa neodbočuje do obce, ale pokračuje sa rovno k jazeru vzdialenému cca 400 metrov. Samotné jazero má veľkosť cca 1000 x 400metrov, vedie pri ňom cesta a nedá sa nevidieť. ;-) Nudapláž je cca 250 metrov od hrádze (pri smere od Myslavy je hrádza na vzdialenejšom konci nádrže).

Cesta autom

Textilácka pláž ma platené parkovisko, dá sa parkovať aj na niektorom z maličkých parkovísk pri ceste (tých miest ale nie je veľa). Parkovanie pri ceste je zakázané. Zákaz zastavenia a státia sa oplatí rešpektovať nakoľko je kontrolovaný.
Nepoznám nikoho, komu by na Bukovci vykradli auto, takže stačí bežná opatrnosť (nenechávať viditeľne v aute nič, čo by lákalo zlodeja).

Cesta bicyklom

Na Bukovec chodí obrovské množstvo cyklistov, autá sú na nich zvyknuté a vodiči jazdia opatrne. Samozrejme, veľmi výnimočne sa nejaký ten magor, ktorý vás obieha s milimetrou presnosťou nájde. Priemerne zdatný cyklista dôjde z centra Košíc na Bukovec za cca 1,25 hod ;-). Zdatnejší pod hodinu.

Cesta SAD (autobus)

Z Košíc jazdí autobus do obce Bukovec, k jazeru je to potom cca 400 metrov. Časť autobusov začína na autobusovej stanici, niektoré ale až na hranici Košíc (sídlisko KVP, zastávka Moskovská, dostupná MHD číslo 19, 36, 55, 72, RA3).

Pešo

MHD číslo 31 až na konečnú, odtiaľ lesom hore na cestu pri obci Baška a pokračovať smerom doprava po ceste až po Bukovec (teda neodbočiť dole do Bašky). Cesta trvá cca hodinu.

Ako nájdem nudapláž?

Pre majiteľov smartphonov je možné použiť aplikáciu Nudist compass, kde môžete pláž aj ohodnotiť, dať vedieť, že tam ste ...

Popis cesty smerom od hrádze

 1. Choď po asfaltovej ceste okolo vody, čiže ak si prišiel od Šace, pokračuješ od hrádze ďalej, ak si prišiel cez Myslavu, vraciaš sa od hrádze späť.
 2. Po cca 200 metrov na strane cesty, na ktorej je jazero, natrafíš na nápis "FKK" priamo na asfaltke.
 3. Prekročíš/podlezieš zvodidlá a cestičkou smerom dole zídeš na pláž.
 4. Na pláži sú vytvorené terasy, na strome na jej hornom okraji (pokiaľ už stojíš na pláži) je tabuľa NUDAPLÁŽ.

Košice - FKK Bukovec (GPS: N48.7005347788, E21.16076231)

Košice - FKK Bukovec
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.7005347788, E21.16076231
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

Kto ešte nebol na tejto nudapláži a chcel by ísť, poprípade nebol ešte vôbec na nude, jednoznačne odporúčam. Naozaj výborné miesto, skvelí ľudia, máte tam súkromie pred textilákmi, dobre spravený vstup do vody, voda výborná.

Ahojte,

dnes bolo na pláži síce troška pod mrakom, ale aj tak pekné počasie. Viac ako počasie, ale pokazil zážitok dvom slečnám (vyzerali ako keby boli prvýkrát) muž (cca 50 rokov), ktorý sa nevedel správať na pláži ako treba. Bohužiaľ, všimli sme si to až keď odchádzali.

Samozrejme, mohli by sme sa tváriť, že sa to nestalo, ale takto mi na Bukovci nefungujeme. Aj preto sú návštevy ľudí ako on výnimočné a zvyčajne končia hneď prvou návštevou pláže po ktorej idú s hanbou domov.

Ak si dobre spomínam, tak od roku 2009 sme sa stretli s nasledovnými:

 1. Cukríček a Barbie - mladý párik ktorý sa oslovoval zdrobneninami a ona ho neustále krémovala, a obzvlášť si dala záležať, aby mu nespálilo penis. Boli asi 2x, ich správanie bolo hraničné, ale nakoniec nám došla trpezlivosť.
 2. Hawajčan - Morbídne tlstý pán, ktorý si skrýval drobného vtáčika (nečudujem sa) a ruku pod malým uterákom. Bol iba raz, pretože po upozornení sa zdekoval a už sme ho nevideli.
 3. Slnečnica - Ďalší kandidát na najväčšieho tragéda. Zásadne si dal deku tak, aby bol v osi tela ženy nad ním. Potom si posediačky čítal a sústredil sa na výhľad pred sebou. Niekedy až tak, že zabudol otáčať strany, raz dokonca mal celý časopis naopak ;-).Pamätáme si aj situáciu, keď sa baba nad ním začala baliť. Keďže mu odišiel "výhľad", rozhodol sa odísť tiež. Keď sa rozmyslela, že ostane, začal sa naspäť vybaľovať aj on. Upozornili sme ho, nepomohlo. Odfotili sme si ho a to ho presvedčilo, že je čas odísť a nikdy sa nevrátiť.
 4. Dedko vrátnik - Cca 60-ročný drzý dedek, ktorý sa zásadne opaľoval postojačky. Chrbát vždy na spodnej strane pláže (pozerajúc na pláž, a teda s výhľadom na baby), brucho zasa na hornej strane (otočený k vode, s výhľadom na baby). Keď sme si všimli, požiadali sme ho aby si to vymenil a zvyšok dňa strávil na hornom okraji pláže, pozerajúc do lesa. Doteraz sa smejeme, ako vyzeral ako malé decko v kúte. Už nikdy neprišiel.
 5. Blbec zo včera (ešte nedostal meno) - Veríme, že sa už neukáže. A ak áno, bude veľmi dôrazne obrátený na cestu domov, pokiaľ nechce aby jeho portrét (či viac) zdobil túto stránku.

Päť ľudí za 12 rokov nie je zlé skóre, jeden za cca 2-3 roky, hlavne ak to vďaka tomu, že sme sa ozvali, bola ich jediná návšteva ;-).

Ak to zhrniem

 • Ženy - ste ozdobou pláže, ak sa z akéhokoľvek dôvodu necítite príjemne, nebojte sa ozvať priamo, alebo poproste niekoho aby sa ozval za vás. Veľmi radi vám pomôžeme.
 • Muži - Ak vidíte niečo podozrivé, ozvite sa. Kde čo sa dá vysvetliť, ale nie je dôvod podozrivé správanie ignorovať. Myslím, že to už tak robíte, takže všetkým patrí vďaka za to, že sa na pláži všetci cítime bezpečne a príjemne.
 • Zúfalci - Nie, nie ste nenápadní. A riskovať foto na webe sa vám určite neoplatí.

Prajem si a verím, že jedna zlá skúsenosť neodradí nikoho od naturizmu či ďalšiej návštevy nudapláže.

Teším sa na množstvo slnečných a príjemných dní na Bukovci,
Matúš

Ahojte dnes som bol konecne pry krat. Bolo super konecne som sa citil pobode a slobodny. Škoda že som musel predčasne odísť. Dufam že sa my podari čím skor zase zájsť. Odychol som si a bolo my fajn.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.