Zlaté Piesky - Bratislava

Pridal/a and.rhei dňa

Nudapláž na Zlatých Pieskoch - to je podľa mňa top najnavštevovanejšia FKK lokalita na Slovensku. Je to spôsobené blízkosťou mesta, MHD, a priamím napojením na ďiaľnicu - ktorá je aj dosť počuť. Pláž je kamienková, dlhá s pozvoľným vstupom do vody. Oproti oficiálnej náprotivnej textil pláži má veľkú výhodu v tom, že na Nudapláž svieti slnko až do jeho západu. Voda nie je kryštáľovo čistá ale nie ani špinavá - zatiaľ. Chodím sem už 10 rokov a zatiaľ mi nič nebolo. cez leto je voda pekne teplá a pre mňa je to taký malý kúsok nahého raja v Bratislave:-) Počas víkendov je to tu plné ale vždy si nájdete miesto keďže pláž je dostatočne široká aj dlhá.  Na pláž sa najlepšie dostanete priamo z trnavského mýta linkou 53 smer Vajnory. cesta trvá cca 16 minút a zastávka kde vystúpite sa volá KON-RAD. Zastávka je na znamenie! Cez cestu je rovnomenný supermarket kde si nakúpite naozaj všetko :-) pri zastávke smerom k jazeru je aj bufet kde robia výborné langoše. Bufet je pre plavkáčov keďže začiatok pláže patrí textilákom. Nudapláž začína ak pôjdete ďalej po prašnej širokej ceste cca 10 minút. Ak idete autom odporúčam zaparkovať nazačiatku pri tom bufete alebo pri supermarkete KON-RAD lebo cesta je plná výmoľov a autá s nižšími podvozkami môžu prísť k nehode. Nudapláž sa tak neoficiálne delí na dve časti - v tej prvej sú rodiny s deťmi, starší ľudia, páriky a v tej druhej časti ďalej sa nejakým spôsobom kumuluje gay komunita ale samozrejme v slušnosti :-) Takže cestovatelia a cestovateľky, ktorí idete cez Bratislavu od východu po D1 určite sa zastavte na nahé osvieženie :-D

Zlaté Piesky - Bratislava (GPS: N48.1831471134, E17.1930730841)

Zlaté Piesky - Bratislava
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.1831471134, E17.1930730841
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

A nakoniec tretia zastavka na mojom cyklovylete, Zlate piesky, na to aky vyznam ma tato plaz pre nudizmus na Slovensku tu je o nej velmi malo pisane. tak aspon trochu to zlepsim.

Je to najvacsia plaz na Slovensku o com svedci aj to ze v pracovny den po 5ej, koncom septembra tu bolo cez 100 ludi. Co pamatam v minulosti ked tam siel clovek cez leto v sezone ked bola hlava na hlave tak tam musi byt navstevnost cez 500 ludi.
Pravdaze takato velka plaz uz nie je komunitna, no stale je prijemna, voda vzdy nadpriemerne tepla a vedla je aj ostrov ktory tvori prirodzeny ciel pre tych ktori si chcu zaplavat.

Oproti vacsine plazi tato poskytuje trochu menej sukromia, ale na druhej strane pri takej velkej navstevnosti sa jednotlivec strati. Juznejsia cast je viac (nie vyhradne) navstevovana homosexualnymi parmi a z tohto dovodu aj single zenami. Pristup k vode je pozvolny, a plaz je vhodna aj pre rodinky s malymi detmi Na celej plazi, aka je velka, som ja osobne zatial nezazil nejaky incident alebo vyslovene nevhodne spravanie.

Co chyba je podla mna nejake socialne zariadenie, ci riadny bufet, miestami to nie je az tak velmi udrziavane miesto ale nic vyslovene zle. Vyborna dopravna dostupnost ci uz MHD alebo autom iked vo vytazenejsich casoch moze byt tazsie najst miesto na parkovanie. Kazdopadne ak idete cez Bratislavu, nepotrebujete jedine malu nudaplazicku , tak toto by (pre mna) bola jedna z prvych volieb.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.