Rusovské jazero

Pridal/a kormoran dňa

Rusovské jazero je krásne a priezračné, obkolesené z väčšej časti lesom, veľké cca 200 x 200 metrov, s členitým pobrežím. Dá sa tu nájsť tieň aj na obed v horúcom lete, keď je slnko rovno nad hlavou. Nudisti sú na všetkých poloostrovoch - výbežkoch do vody a aj na ostrove, na ktorý sa brodia aj s bicyklom nad hlavou. Dalo bby sa povedať, že na severnej polovici jazera sú nudisti (väčšinou starší), na južnej textil, rodinky s deťmi, psi a rybári.

Lokalita je najlepšie prístupná po cykloceste z Bratislavy - zablúdiť sa nedá, priamo z cyklocesty vidno na pláže. Cez dieru vo zvodidlách je to k vode len pár metrov. Pri príjazde autom parkujte v dedine na parkovisku, dávajte pozor na značky, obecná polícia dáva často papuče za vjazd aj státie tam, kde sa nesmie. Najlepšie je ale neničiť prírodu a spraviť niečo pre svoje zdravie - prísť bicyklom alebo na korčuliach a po tomto športovom výkone sa schladiť plávaním v čistej vode. 

Rusovské jazero (GPS: N48.0615539133, E17.1533716553)

Rusovské jazero
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.0615539133, E17.1533716553
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

Ahojte, včera som narazil na článok o zámere zakázať nudizmus na Rusoveckom jazere. https://bratislava.sme.sk/c/23339935/na-bratislavskom-jazere-zrejme-zakazu-nudizmus-navrhla-to-policia.html Bol som tom naposledy cca pred 12rokmi, keď som chodieval pracovne do Rusoviec, tak neviem či je situácia až tak vyhrotená, že je potrebné až takto to riešiť. V každom prípade by to bola škoda, aby pre pár úchylov, boli trestaní všetci :(. Prajem Vám pekný slnečný deň Tom

Zdravím, dnes som sa o tom dozvedel i prečítal… Neviem, ako to dopadne 20.6., ale mám dilemu: či môže ASN niečo spraviť a ak toto prejde bude to začiatok konca nudapláží na SK a časom i ďalej? Hmm…

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.