Jazero Malé Čunovo

Pridal/a argonit208 dňa

Lokalita: V blízkosti obce Čunovo - Krásna nuda pláž v objatí lesa, kúsok od hrádze v blízkosti Dunaja, v lokalite Lužných Lesov a taktiež blízko hraníc s Maďarskom. Nudapláž je dlho zabehnutá, nie začínajúca. V prípade zamrznutého jazera ak si rozbijete ľad -  otužovanie možné i takýmto spôsobom.

Dostupnosť: Prístup na bicykli, ale i pešo cez les, od hlavnej cesty. Spojenie dopravou prostredníctvom MHD autobusovej linky 91. Kúpanie celoročné i pre naturistov-otužilcov. Prístup pre cyklistov zo západnej strany, cca 1500 metrov odbočkou z hrádze, alebo kto príde od rusovskej časti hotela PONTEO, za rampou sa napojí na asfaltku. Iný prístup aj od Veľkého jazera, kde cesta trvá dlhšie.  Miesto na odkladanie bicyklov je hore na tzv. balkóne pod stromami alebo v tienistom poraste.

Kapacita: Malé je to jazero vľavo - verejná nuda pláž je na severnej strane o 100 metrov ďalej 3 kamenné mini-plážičky, a 1 pod stromami s tieňom - kapacita plážičiek spolu asi pre 60 ľudí. Ešte sa nachádza nudapláž na severnej strane, i južnej strane no tam sú miesta pre ľudí, ktorí chcú mať tiež kľud, ale súkromnejšieho charakteru bez rušenia ostatných. Počet ľudí neuvádzame, lebo ide o súkromie oddychujúcich bez rušenia ostatných. Ak sa tam pripletú textiláci, verejne ich upozornite, aby sa presunuli na zapadnú pláž, alebo k veľkému jazeru, tam majú svoje miesto.

Upozornenie:

1) Pre matky s deťmi skôr nie(ale ak nerušia pokoj a vedia sa správať slušne) ako áno, lebo sem ľudia chodia prevažne oddychovať a nachádza sa ochrannom pásme prírody, kde hniezdia vzácne vtáky. Ak rodičia vypestujú u malých detí naturizmus, tým lepšie, že deti v staršom veku nebudú bojazlivé ovce, ako to v tejto krajine vidno. Je fajn ak, aj deti pochopia, že sa tu nekričí. Horšie su matky, ktoré nevedia kam prišli a deti nechajú bliakat a oni si počúvaju muziku cez sluchadlá, takéto rodiny na pláž nepatria. 

2)V strede severnej časti pláže niekto na strome obmotal okolo kôry železné lanko s drevom, na ktorý sa vešia mládež a skáču tam hlasno a zjapavo do vody. Boli by sme radi, aby ho nejaký milý človek s kliešťami na železo prestrihol a nikto tam viac neskákal  hlučno do vody a nerušil pokoj relaxujúcich. Nie sme na verejnom mestskom kúpalisku, kde je skákaci mostík do vody. Ak to správny a múdry šikovný človek urobí, máš u ostatných relaxujúcich nudistov veľký obdiv. 

3)Velké jazero na pravej strane je v ochrane vyššieho stupňa, ale Malé malé jazero nie. Platia tu všeobecné zásady rešpektovania kľudu, ohľaduplnosti, dodržiavania poriadku - smeti si každý po sebe - čo si prinesieš v obaloch, to si aj odnesieš a vyhodíš odpadky pri najbližšom koši.  To znamená, že bufet tam nie je, ale v letných mesiacoch tam chodí cyklista zmrzlinár predávajuci zmrzlinové produkty a chladené nápoje asi 2x za deň. Pre cestujúcich pešo je kôš na zástavke smerom na Bratislavu. Zákaz stanovania, zákaz kladenia ohnísk, zákaz púšťania hlasnej muziky z prenosných rádii a silne hlasitých zariadení. Taktiež nevhodné pre lenivých a škodoradostných aktivistov lovu zveri -  rybárov, ktorí znečisťujú jazero dokrmovadlami pre ryby a na verejných plážach nastavujú pasce pre nudistov do vody nahádzaním kríkov s ostnatými tŕňami. Taktiež sú najväčšími znečisťovateľmi, lebo po zime v jazere kúpajúci sa a otužilci v zimných mesiacoch nachádzajú sklenené flaše,  i plechoevky od piva, ktoré môžu otužilcov, a aj v lete nudistov smerujúcich do jazera zraniť. 

4)Odkaz pre lenivcov - tvoj bicykel na piesočnatú pláž nepatrí. Rešpektuj, že pláž je pre ľudí a nie pre debilov, čo si myslia, že 3 ľudia  rozťahujúci sa s veľkým nafúkaným kolesom a veľkou dekou je ich samostatná... a  taktiež PADDLEBOARD, ktorý si nafukaš na lesnej ceste nad plážou a maj ho priviazaný pri brehu a umiestnený na vodnej hladine, a nie aby si ho mal položený na pláži, kde sa môže zmestiť dalších pár milých relaxujúcich. 

5) Doplnok o ničení pláže rybármi na Čunovskom jazere - darmo sa tam budete rozťahovať v zime. A pridáme skutočnú pravdu z histórie. To, čo je teraz kamenná pláž, bola voľakedy  krásna príjemná trávnatá pláž. Ľudia si tam robili príjemný prístup do vody, aby si nezavadzali. Ale prišli tam pred xx rokmi rybári s benzínom, poliali nim trávu, úplne ju vypálili a je tam teraz len kamenná pláž.  Taktiež od roku 2015, tam na balkóne pláže, zničili a odpílili stromy, ktoré robili obrovský tieň v lete. Pretože, rybári na cestičke sa musia rozvaliť s pivom a alkoholom v noci, natiahnu udicu dole pri brehu a sú leniví sledovať, či im zaberie alebo nezaberie udica... Tak preto vypílili a zničili krásu tohto jazera tienistej časti. Hambite sa, vám jazero nepatrí!!! Ešte sa budete ksichtiť vy zrúdy závistlivé, že Vás ľudia nemajú radi? Tak tuto pravdu musíte počúvať a budete stále nenávidení. Vy ste zničili krásu jazera kde boli trávnate plochy, tak držte huby a hor sa preč loviť niekde inde, kde si vašu drzosť nebudete na nikom vybíjať. Títo rybári tam vôbec nemajú čo hľadať, iste nie sú z rybárskeho zväzu a sú tam načierno. Ale aj medzi normálnymi sa nachadzaju zrudy, čo ako sedlaci si myslia, že im všetko patrí... Hambite sa!!!

6)Ak sa v okolí jazera objavia asociálne typy rušiace pokoj prírody, zakladajúce ohne, ktoré nerešpektujú vaše upozornenia, volajte tiesňovú linku 159 a  oznámte približné miesto narušiteľov na jazere.  Narušiteľom to neoznamujte,  hliadka si to s nimi vybaví sama.

Sme predsa ľudia, a doprajme si vzácny oddych, ktorý dodáva najkrajšie jazero v Bratislavskom kraji, ktoré sa čistí samo a má na západnej strane viditeľnú plytčinu na ktorú vidno od západnej či južnej strany. 

Jazero Malé Čunovo (GPS: N48.0402747313, E17.1712446213)

Jazero Malé Čunovo
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.0402747313, E17.1712446213
Aktualizované: 02.07.2023

Recenzie lokality

Komentáre

Veľké aj male jazero su pod rovnakou ochranou a to druhou najvyššou a to č.4 od minulého roka! A volať treba štátnych policajtov 158 , to robím vždy , ked ma tam niekto naserie svojou nevychovanosťou

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.