FKK Valalta - Rovinj, Chorvátsko

Pridal/a guglo dňa

Ahojte

Idem s dvomi kamošmi a jeho manželkou do Valalty na cca týždeň v termine od 9.7. do 15.7.2019. Budeme v stane kempovať. Túto lokalitu sme si obľúbili a preto tam chodime posledné roky. 

Týmto hľadáme ľudí, ktorí budú tiež v tomto termíne vo Valalte,alebo ešte len rozmýšľajú kedy ísť. Nemusíme spoločne tráviť celý čas, no niekedy večer posedieť pri pivku a vínku môže byť fajn. Karty a Aktivity nesmú chýbať.

Tak ak máte záujem o spoločnosť ľudí v produktívnom veku, ktorí sa tešia na relax a zábavu, kľudne nás kontaktujte. 

Guglo z FKK Bukovec

Dávam do pozornosti nasled. informáciu: "Single persons are allowed into the complex only if they are members of INF". Či je pravdivá a či nie, neviem posúdiť...

Skúsenosť z minulého roka, citujem: "V FAQ na stránke Valalty sa píše že návštevníci bez partnera / partnerky potrebujú preukaz INF. Náš, Slovenský fungoval vynikajúco ;-)" - viac na stránke http://www.asn.sk/drupal/?q=node/6317

Prajem peknú a príjemnú dovolenku

S pozdravom

Zdeno

Skúsenosť z minulého roka, citujem: "V FAQ na stránke Valalty sa píše že návštevníci bez partnera / partnerky potrebujú preukaz INF. Náš, Slovenský fungoval vynikajúco ;-)"

Je to skúsenosť z roku 2017 ;-) .

Minulý rok som sa pokúšal napísať príspevok o "FKK camp Koversada 2018, Day pass", ale vďaka GDPR sme ešte nemali funkčný web ASN.

Pri príspevku o Valalte z roku 2017 sa rozpútala diskusia či je lepšia Valalta alebo Koversada.

Valalta je super na jednodňovú návštevu (obzvlášť keď bývate v Rovinji), prípadne ak vás zaujíma kúpalisko a bazén so sladkou vodou, tobogán, bar kde sedíte v bazéne, lepší spoločenský život, fantastická atmosféra v kempe(*), lepší prístup do mora, nafukovacie atrakcie vo vode, lehátka, slnečníky - všetko bez extra poplatku.

Koversada má zase krajšie miesta na postavenie stanu alebo zaparkovanie karavanu. Dá sa tam stanovať doslova na lúke v tieni hustých stromov. Tiež má bezplatnú teplú sprchu (a nie na žetóny ako Valalta). Cena Day Pass - jednodňového vstupného je oveľa nižšia ako vo Valalte a INF preukaz ich nezaujímal aj keď som bol single visitor. Z Rovinju sa dá do Koversady dostať iba autom, asi za 40 minút - je potrebné obísť celý Lim Fjord. Tie dva kempy sú totiž presne oproti sebe, oddelené ústím fjordu do mora. Presne 800m vzdušnou čiarou. Meral som. Koversada má vlastný ostrov! Dĺžka pobrežia 3,5km.

Ak nechcete platiť pomerne vysoké poplatky za kempovanie v Koversade, dá sa lacnejšie ubytovať v mestečku Vršar a do kempu Koversada dochádzať ako "day visitor" pešo, na bicykli alebo kolobežke. Je to veľmi blízko. Omnoho bližšie ako je Valalta od Rovinju.

(*) - aj Koversada je super, ale celkom iná ;-)

Ahoj Stanci

Neviem kde vo Valalte si natrafil na sprchy s teplou vodou na žetóny. Ja som tam bol v r. 2017, 2018 a idem aj tento rok a všetky kempové miesta majú strategicky rozmiestnené sociálne zariadenia a v žiadnej sprche som tam nenašiel stroj na žetóny. Možno v okolí bazénov by som si to vedel predstaviť, ale nakoľko ked som pri mori využívam more a nie bazény.

Pri dovolenke treba počítať s vyššími cenami než je doma, ale Valalta mi pride s veľmi priateľnými cenami čo sa týka ceny kempu, v obchode, reštauráciach aj na pláži. Veľmi sa mi tam aj páči, že majú vlastný olivový olej, pečú vlastný chlieb, varia vlastné pivo a že aj to víno v obchode čapované je z ich produkcie

Okrem vyššie spomenutých atrakcií ktoré sú zadarmo, resp. v cene kempovného je možné využiť zadarmo aj minigolf, ping pong, tenisový kurt... Tak tiež je je možné si prenajať bicykle, ale tie sa veľmi rýchlo ráno prenajmú. 

 

My chodime kazdy rok. Najcastejsie sme boli vo Valalte. Minuly rok sme boki na Koversade. Je tam bozsky klud, oproti Valalte. Je to skor pre dochodcov. Je tam krasne oproti Valalte. Jedno vsak co uz na Koversade neuvidite su vecerne zabavy. Co je vsak najhorsie, ze sa tam moze dostat kto len chce. Okolo brany cez dieru v plote a su tam dva take vstupy. Mladi na bicykloch prejdu a vozia sa a ocumuju. Sadnu na lavicky, zmrzlina v ruke a takto sedia. Nikto ich neupozorni. Za par rokov to bude textilna cast ako sa uz davno hovori. Pritom co sa tyka prirody je tam krasne. Vacsinou su tam este ti pravi naturisti. Tento rok sme sa rozhodli pre Valaltu, tak uvidime.

My sme boli raz v Koversade a potom už len 8x vo Valalte.  V Koversade akoby zastal čas,  ale je  tam kľud, pokoj a pekná príroda. Valalta každý rok investuje do infraštruktúry a servisu, čo je aj vidno. Cena, aj keď je vyššia oproti iným kempom, tak zodpovedá úrovni. Široká škála  možnosti aktívneho a pasívneho oddychu, gastronómia  v areáli ale aj v blízkom okolí... to všetko dopĺňa pocit dobrej dovolenky. A naviac od  tejto sezóny je v celom areáli WiFi zdarma a  žetóny na teplú vodu sú už asi 3r minulosťou. Ale každý má možnosť voľby medzi Valaltou a Koversadou.

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).