veľký nepomer medzi pohlaviami

Pridal/a bager65 dňa

Ako ste si všimli, medzi počtom žien a mužov na FKK  je rozdiel, ktorý sa z roka na rok zväčšuje. Určite to pozná každá naturistka, ktorá si chce iba trošku zarelaxovať, ale kam sa pozrie, stamadial sa na ňu chlap pozerá.  Nie je to nejaké očumovanie alebo niečo podobné,  ale problém je  v tom, že je tam jedna žena a 12 chlapov.  Súčastné naturistky si na to už ako tak zvykli, ale rozmýšľali ste aj nad začiatočníčkami? Myslíte si, že 30 ročná žena naberie odvahu a skúsi ísť len tak sama na nudu? Aj by išla, keby pomer žien a mužov nebol  1:7 alebo niekedy aj 1:15. Niekedy je ten pomer vyrovnaný, ale to sú skôr výnimky ako brigády, opekačky a tak.  Prečo je to tak? Lebo idete na nudu bez vašich žien. Nie žeby ste ich nevolali, ale nechcú ísť, max. sa tam ukážu raz za čas. A prečo tam nechcú ísť? Kvôli pohlavnému nepomeru. To je zauzlený problém a kým sa nevyrieši, bude sa iba zhoršovať. A to si zoberte, že kedysi bolo ten pomer úplne vyrovnaný.  Najlepšie by bolo, keby sme si všetci povedali, že od nejakého dňa začneme chodiť na nudy s polovičkami – v tom prípade by už ten pomer bol tesný 2:1 a nie 12:1. Moja priateľka sa už tiež hanbí prísť na nudu, keďže je tam veľký nepomer.  Tento problém som už s mnohými preberal a viacerí majú na to rovnaký názor ako ja.  Okrem toho,  v bežnej spoločnosti  dnes o nás prevláda veľmi negatívny názor – že sme úchyláci. Keď sa ich opýtam prečo, odpovedia mi: chodia tam samí muži a medzi nimi aj čudáci. Čiže tiež máme zlé meno aj kvôli nepomeru. Kým sa tento problém nevyrieši, ja s priateľkou sa žiaľ budeme vyhýbať FKK plážam.  Pevne verím, že za nejaký čas bude  pomer medzi ženami a mužmi  vyrovnanejší a my sa s radosťou vrátime.

Ahoj, je to presne tak ako píšeš...Za mňa ako za ženu (28r) môžem povedať, že nahota je pre mňa prirodzená a vždy som chcela vyskúšať nudu, ale niekoľko krát som sa otočila, lebo tam bolí samí muži. Dokonca raz sa mi stalo, že som tam našla troch mužov, ktorí si tam robili dobre dokonca by som povedala, že tam mali sex....Snažím sa rešpektovať gayov a lezbičky, ale ako čistej heteračke mi to príde na verejnosti nechutné. 

Takže ako píše autor témy - zoberte svoje priateľky/manželky/kamarátky a urobte/urobme z nudapláží opäť miesto "slobody" 

Tak tiez suhlasim a nie prero ze by som chcel zeny na nude ocumovat ale naopak dopriat aj im ten pocit volnosti lahkosti a kludu ako zazivam ja ked som nahy... ja osobne som rad nahy a vzdy ked sa da aj som v lese doma.. pri vode a podobne no aj mne samemu je neprijemne ist sa kupat na nudu kde sa to hemzi parkami....  tak isto aj ked som na nude sam a chcem nadviazat konverzaciu s opacnym pohlavim hned to evokuje ze len dalsi uchylak... pritom chcem len jedno .. budme nahy budme sami sebou a mozeme viest normalnu konverzaciu ci zahrat si karty. Mier vsetkym. 

Z pohľadu chlapa

 • Pomer žien a mužov na pláži neriešim, stačí že tam nejakú sú ;-)
 • Ak chcem aby práve pri mne nebol z každej strany chlpatý mužský zadok, tak prídem na pláž s nejakou babou, prípadne aj viac, veď baby aj na záchod chodia v skupinkách.

Z pohľadu ženy (to mám len od manželky/kamarátiek)

 • Ideálne ak na začiatku, kým sa tam s nikým nepoznám, nie som jediná žena na pláži.
 • Ak už chodím častejšie a poznám ľudí na pláži, je mi nejaký pomer ukradnutý.
 • Ak chodím sama (bez partnera), chcem vedieť, že je na pláži bezpečne a vždy je na nej dosť ľudí (žiadne situácie len ja a 1-2 muži).
 • To, že ležím vedľa teba, nie je dôvod aby si sa so mnou musel dať do reči. Ak budem niečo potrebovať, spýtam sa sama.
 • Trápne je ak si muži medzi sebou nahlas rozprávajú opĺzlé vtipy - to potom vytvára pocit, že to nie je miesto pre dámy.

Osobne poznám dobre len situáciu na Bukovci. Šutovo aj Štiavnica nám prišli úplne v pohode, Dedinky, Ružiná, Liptovská Mara, Geča sa nedá hodnotiť, keďže bolo primálo ľudí na to, aby sa dalo o nejakom pomere hovoriť.

Manželka síce tvrdí že na Bukovci je niekedy viac báb ako chlapov, ale ja myslím že to veľmi časté nie je. Bežnejší pomer bude tak 1:3 (teda zo 40 ľudí na pláži je 10 žien).  S manželkou sme za tie roky na Bukovec priviedli cca 10 kamarátiek a ani raz sme nepočuli sťažnosti na to, že by sa cítili nepríjemne kvôli pomeru medzi mužmi a ženami.

Prečo nie je pomer 1:1?

 • Ženy cítia väčší tlak na to ako majú vyzerať, preto je pre nich ťažšie prísť a odhaliť svoje telo
 • Niektorým mužom vyhovuje že tam nemajú partnerku, môžu slobodne machrovať, bez toho aby ich hrdinské činy neuviedla manželka do patričných koľají
 • Žiadna žena si neobľúbi nudapláž ak vidí ako jej partner pričasto "nenápadne" obzerá iné ženy. Je to pre ňu ponižujúce. Myslím že to je jeden z najčastejších dôvodov prečo tam odmieta chodiť niekoho partnerka (aj keď zvyčajne povie iný dôvod, lebo sa nemá chuť s ním hádať o tom kde sa pozeral/nepozeral).

Ako z toho von?

 • Ženy - neriešte pomery, verte že po pár návštevách Vám to bude jedno. A ak už ináč nemôžete, stačí prísť s kamarátkou a hneď vás bude viac :-D.
 • Muži - správajte sa na pláži ako gentlemani - ticho, slušne, nevtieravo a uvidíte, že žiadne žena nebude riešiť aký je pomer. Dokonca ani tá vaša ;-)

ja by som rád zobral moju ženu na nudapláž, ale keď som jej to navrhol tak ma poslala kade ľahšie. Jej predsudky sú nepravdivé a hlboko zakorenené. Takže ja toto vidím ako jeden z dôvodov. Názorové rozdiely, ktoré majú asi korene vo výchove.

Pridať nový komentár

 • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
 • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).