Zima a naturizmus

Pridal/a naturistaSK dňa

Možno viac ako inokedy je dnes za súčasnej situácie na mieste dôraz na otužovanie. Naturizmus nie je len o slnku, teple a teplej vode. Naturizmus je aj o vytvorení si obranných látok.
Pred časom som okúsil čaro ľadových medveďov a tomuto sa venujem už pomaly viac ako dva roky. O to viac som uvítal pravidelné stretnutia naturistov i v týchto zimných mesiacoch na Guláške v Senci. No a ako písal prof. V. Krčméry: ľadové medvede prežijú, ostatní musia zabrať
Príďte si vychutnať čaro studenej vody a spravte niečo pre svoje zdravie. Sezóna práve začína a preto je najvyšší čas začať.

Komentáre

Ahoj,

čo tak prezradiť kedy sa tam teda pravidelne stretávate pre tých čo by sa radi pridali?

A ako to funguje teraz, keď je stretávanie zakázané? Sú stretnutia zrušené?

Matúš

Ahoj, pokiaľ máš predstavu, že napr. každý xx sa stretneme o yy:yy tam a tam, tak takto to nefunguje...

Nešlo ani o prezentáciu danej aktivity, ale o zamyslenie sa nad potrebou pre zdravie aj niečo spraviť,  pripadne minimálne o tejto téme hovoriť. 

Určite treba mať na mysli protipandemické nariadenia a teda, aby nás nebolo viac, ako 633 333, 3 otužilcov, nakoľko treba dodržať jeden na 15m2 a dvojmetrové rozostupy... Neviem kto nás počíta, ale toľko nás zatiaľ nebolo. To ako keby niekto počítal ľudí pred 95ha parkom, koľko doň vstúpilo a vyšlo... 

Zastavil som sa napríklad vo Veľkých Uherciach a bol som sám... 

Nehnevaj sa na mňa, otužovanie je individuálna aktivita, ktorú nik neorganizuje a ani nenesie za ňu zodpovednosť. 

Sú historicky dané nejaké zvyklosti a z tých sa vychádza. 

Viac informácií v súkromnej správe 

Želám úspešný deň

Zdeno 

V TN je kopa ludi, ktori toto pravidelne robia, povacsine v ale plavkach, hoci po tme chodi jedna skupina naholo. Miest je niekolko - najfrekventovanejsia je asi plaz na Ostrove. Prezliect sa da pod strechou terasy patriacej tamojsiemu bufetu.

Zda sa mi, ze v ktorykolvek den, v kotrukolvek hodinu tam clovek stretne ludi, ktori si idu zaplavat v studenom Vahu. Viac info na FB - Trencianske Tulene. Alebo staci len prist a zaplavat si - tak to robime my dvaja s partnerkou a vzdy tam stretneme par ludi, ktori su priatelski a mili.

Co sa tyka bezpecnosti, ako clovek plava pozdlz brehu (tak 10-15m od bredu), voda je tam iba takych 120-150cm a ak by sa nieco stalo, staci sa postavit na nohy a vyjst z vody von.

Je to super aktivita, vrelo odporucam.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.