Prvý krát nahá turistika.

Pridal/a Andycko dňa

Po dlhšom čase dozrievania, som sa včera rozhodol urobiť  míľnik v mojom živote a vykonal som prvú naturistickú prechádzku lesom. Bolo na február príjemne teplo, takže tých 8 stupňov bolo príjemných. . :) Nakoniec ma pristihol jeden motorkár, ktorý bol zjavne vykoľajený tým, čo vidí a bočná cestička ma zachránila pred stretnutím sa s asi desiatimi ľuďmi, čo som zistil až keď som bol na nej a zvrchu som pozoroval, aký roj ľudí zrazu ide po ceste, ktorá sa javila ľudoprázdna..Nezostalo mi nič iné, len tam počkať , kým tá pohroma prejde.. :)

Tak som to dal. Na prvý krát len 500 metrov , pretože som sa obával ďalšieho návalu turistov , ale stálo to za to. Ten pocit slobody a uvoľnenia!  Kto nezažije, asi nikdy nepochopí..  Som správne naladený ísť do toho aj nabudúce.. :) 

 

 

Komentáre

Včera som znovu vyrazil do prírody a aj napriek tomu že bolo len okolo troch stupňov, tak som mal príjemnú, asi trojkilometrovú prechádzku, tentokrát bez ľudí.. :) A tentokrát aj bez batoha s vecami. Tie som nechal v aute a mal som so sebou iba malý náprsník.
Oh, boli to krásne okamihy..

Ahoj ja chodievam tiež na takúto zábavku turistiku či športovanie je to fajn pocit no už som asi trošku odvážnejší ja chodievam kolko mám chut či je to 5 alebo 20km po horách vyhýbam sa frekventovaných turistických chodníkov a dá sa to apsolvovat z minimalnymi stretnutiami s turistami textilakmi treba si trošku nastudovat mapy naplánovat trasu a môžeš si to krásne užit bez narušenia stretov s turistami. Tiez sa mi stalo že som sa stretol s turistami aj zoči voči sme prechádzali okolo seba a reakcia bola úplne v pohode samozrejme niekto reagoval aj z poznámkou no kludne sme to prebrali a chapali to pozitivne a dokonca bolo aj tak že reagovali niektorí že to musia skúsit tiež že je to krásne splinutie z prírodou a vypnutie zo stereotipu či reality je to daný pohlad konkrétneho človeka na nahotu ako takú niekto je odporcom a niekto naopak zástancom tohoto životného štýlu alebo mu proste nevadia ludia ktorí si žijú tak ako im to vyhovuje a sú proste štastní len škoda že Slovensko je stále ešte v týchto smeroch konzervatívne napr. aj ohladne legálnych nudapláží no chvala bohu že sa to aspon toleruje. Takže netreba mat obavu s ludí treba si naplánovat trasu a hor sa na túru😉 Ja chodievam sem tam aj s mojou polovičkou prvý krat mala obavu no nakoniec sa jej to velmi páčilo a bola so mnou uz pár krát a aj s nou sme stretli párik turistou a môžem osobne povedat že reakcia ak bola so mnou ona bola iba pozitívna dokonca sme hodili krátku debatu a vraveli že to musia skúsit tiež hlavne ona na to pozitívne apelovala že sa asi vyzlečú tiez a idú hned na to takže ako som písal záleží akých ludí stretneš je to ako pri nahom opalovaní sa niekde mimo nudapláže niekto si ta ani nevšíma a niekto má poznámku no už aj ludia na Slovensku vnímajú nahotu prirodzenejšie nakolko je nás nudistov viac a viac a častejšie sa s nahotou stretavajú už kde kolvek stačí aby ludia boli viac tolerantnejší jeden k druhému a bude fajn😉 takže tolko k nahej turistike z môjho pohladu a s mojimi doterajšími skúsenostami😉 zároven prajem všetkym vyznávačom nahej turistiky vela štastných a kludných kilometrov a krásnych zážitkov tejto takpovediac krásnej zábavky a relaxu v objatí našej nádhernej prírody😉

Poradilo sa mi hreben spišs.magury ísť minulý rok takto- od chodníka v korunách stromov cez veterný vrch do ružbách, z 30 km trasy sme sli 18 km nahí. Obliekali sme sa iba v sedlach...-a kym sa nestratili ludia v blizkosti chodnika v korunach stromov-a kym sa nezacali objavovat pred veterným vrchom. paráda.Doporučujem,tam veľa ludí na tomto hrebeni nebude....

Dusan Malik (bez overenia)

Po, 26.04.2021 - 20:35

Ano, ani ja nemam nejake zle skusenosti s nahou turistikou. Slapal som peso zo Solosnice az na vrchol Vapennej a vysiel som aj na rozhdanu, aj ked tam bolo niekolko mladych ludi podomnou. Spociatku sa cudovali, neskor sme sa porozpravali, vysvetlil, ze som naturista a vsetko bolo v poriadku. Jasne, ze vyzliekol som sa pri kracani do kopca az na mieste na mieste, hned ako som vstupil do lesa. Velmi sa mi to pacilo.

Som rád, že nie som sám, kto má rád túto formu nahoty v prírode. Niekedy si človek pripadá ako na opustenom ostrove, pretože nás -aspoň sa tak zdá - nie je veľa. Ale kto to raz skúsi a objaví krásu nahých prechádzok a výšľapov, tak vie o čom hovorím.
Ja som tiež za ten posledný rok a pol mojich mnohých akcii nezažil nič vážne. Samozrejme niekedy sú ľudia šokovaní so stretnutia, ale to by som bol aj ja na ich mieste hehe. Drvivá väčšina sú to buď neutrálne alebo pozitívne reakcie.
Tak snáď sa niekedy stretneme na nejakej peknej trase priatelia..

chcel by som skusiť ten pocit slobody v lone prírody ,zatial tu v okoli Bratislavského lesoparku skoro rano ked vychádza slniečko.
Som nudista ,chodievam do Rusoviec či Čunova na biku alebo korčuliach...prida sa partak,partačka?

Chcel by som.vidiet vaše deti keby to videli. Akonáhle uvidím takého človeka l, zažije krásu studeného potoka napríklad Hornadu.
Jasne ze toto nezverejnitw ale.prosim vás toto nepatrí na bežné chodníčky pre normálnych ľudí.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.