Plány po skončení opatrení?

Pridal/a Matthew dňa

Ahojte,

keďže sa pomaly blíži čas, že opatrenia sa uvoľnia úplne a všetko bude tak ako za “starých dobrých čias” chcel som sa začať tému čo plánujete po tom. Aké sú vaše najbližšie vyhliadky a na čo sa najviac tešiť ? Čo spravíte ako prvé. Samozrejme mám namysli skôr naturisticku stránku veci.  

Ja osobne sa najviac teším na znovuotvorenie sáun. Je to miesto, ktoré mi chýbalo asi najviac zo všetkého. Aj cez to, že jednu mám doma nie je to ono ak to nie je v spoločnosti iných ľudí kde môžte prehodiť zopár slov. 

Ak máte nejaké zaujímavé návrhy a nápady čo idete urobiť ako prvé alebo aj aké sú vaše plány na leto sem s nimi. Celkom by má to zaujimalo :) 

Normálne by som sa najviac tešil na dovolenku v Chorvátsku a tam na návštevy nudapláže, prípadne výlet do naturistického rezortu.

Keďže návšteva Chorvátska nevyzerá tohto roku veľmi nádejne, plánujem chodiť aspoň na nudapláž na Bukovci - tu kúsok od Košíc. Možno pôjdem na pár dní aj na nejakú inú lokalitu na Slovensku, uvažoval som o Dobrej Lúke. Na Bukovci som už tohto roku bol, dokonca som tam na nudapláži stretol niekoľko ľudí, ale nebolo dosť teplo na opaľovanie a voda bola samozrejme iba pre ľadové medvede.

Čo sa týka sauny, tiež sa neviem dočkať, len neviem že či budem mať odvahu navštíviť saunu hneď ako ich otvoria. Nerád sa po saunovaní sprchujem v studenej vode, preferujem teplú sprchu a hneď potom ochladzovací bazénik. V saune Palme sa zvykla schádzať milá naturistická spoločnosť, ale v posledných rokoch to už nebolo celkom ono. A potom čo zaviedli "18+ dni" nielen vo štvrtok ale aj v sobotu (v nedeľu je zatvorené) sa tam začala schádzať spoločnosť s inými záujmami ako je naturizmus. (V utorok a piatok bývali v Palme dni vyhradené iba pre pánov a vtedy som tam nikdy nebol, ani sa nechystám)

Poviem to tak, do tejto sauny už chodia hlavne nadržaní ľudia, gayovia a úchyláci, až po nich sú normálni ľudia. Zamestnanci tejto sauny boli za priveľkú toleranciu všetkého, až sa im to vypomstilo a totálne stratili svoje meno. Už len ten veľký rozdiel vstupného medzi ženami a mužmi je dôkazom, že niečo tam nie je v poriadku. 

Ahoj Matthew, asi viem, ale keď máš podobný alebo opačný názor, kľudne ho sem napíš, nech to aj ostatní vidia. Ak ma presvedčíš o opaku môjho názoru, tak ten koment zmažem, aby som tu niekoho neprávom neočierňoval. Ale mám dostatočné argumenty, prečo som také niečo napísal. Jednak osobne poznám dvoch ľudí, ktorí tam chodili, tuto kolega tiež má na vec podobný názor a jednak sú tam aj nepriame dôkazy, ako rôzne ceny pre ženy a mužov (veľký nepomer medzi ženami a mužmi),  recenzie, alebo aj to, že z 5 otvorených dní majú 2 dni určené iba pre mužov (toto hádam netreba komentovať), 2 dni majú pre 18+ a iba jeden jediný deň v týždni majú pre normálne páry. 

Ahoj,

presne toto som sa chcel opýtať. Pár týždňov dozadu som písal príspevok ohľadne Palmy a nejako som sa nedostal odpovede. Práve preto som sa ta chcel opýtať má tvoju osobnú skúsenosť lebo ešte na starom webe som čítal veľmi pekne recenzie ohľadne tej sauny (ale tie boli staré a nevedel som či sú aktuálne). Ako vidím tak asi veľa sa zmenilo odvtedy a preto by som sa rad dozvedel viac a myslím si, že viacery z nás by radi vedeli čo sa tam udialo a čo sa tam momentálne deje. Tak ak máš čas popísať a vymeniť nejaké skúsenosti budem rad :)

Viete mi poradiť nejaké FKK wellnessy na strednom Slovensku na nemecký štýl, kde si človek nemusí furt naťahovať plavky keď si chce ísť po saune zaplávať v bazéne alebo poležať na lehátku?

Ja ti veľmi neporadím čo sa týka sauna tohto typu na strednom Slovensku. Ale celkovo čo ti môžem odporučiť je Permon alebo SPQR v Košiciach. S týmto dvoma mám veľmi dobre skúsenosti no samozrejme nezaziješ to aj tak to čo v Nemecku. Na takú saunu si myslím, že ešte dlho budeme musieť počkať. Myslel som si, že v Košiciach sauna Palma je podobná no keď si prečítaš komentáre vyššie bol som nemilo prekvapený ako to tam teraz funguje. 

Na internete sa dajú nájsť aktívne a aktuálne diskusie ľudí chodiacich do sauny palma, a návštevníci tam chodia za kadečím len nie za saunou. Maximálne berú saunu ako doplnok k iným "zážitkom".

Pred pár týždňami som do Palmy písal mail keďže ako si spomínal z minulosti sa dajú nájsť pekné recenzie a komentáre spokojných zákazníkov.

Zaujímal som sa o to akú majú politiku na bezplavkovosť, či sa musí nosiť plachta a , prečo majú takú cenovú politiku akú majú, čo v ich ponímaní znamená 18+. Doteraz som nedostal odpoveď čo mi tiež príde ako malé potvrdenie toho že majú vytvorenú svoju komunitu ktorá vie ako to tam chodí.

Keď hovoríš o tých diskusiách tak žiadne som na internete nenašiel. Podľa toho čo je vyššie spomenuté myslím, že je to celkom jasne ako to tam funguje. Ak máš nejaké diskusie konkrétne o Palme pošli mi ich prosím tu alebo do súkromnej správy.

Zaujímal som sa o to akú majú politiku na bezplavkovosť, či sa musí nosiť plachta

Nepamätám sa že by som tam videl niekoho v plavkách za 6+ rokov čo tam chodím. Všetci chodia v plachte ktorú človek dostane pri príchode (v cene vstupného), prípadne v uteráku alebo plachte čo si doniesli z domu. Do parnej sauny chodí časť ľudí nahých, inak v plachte. V ochladzovacom bazéne som nikdy nevidel nikoho v plavkách.

V Palme na mňa nikdy nikto krivo nepozeral a ani sa so mnou nehádal preto že som, napríklad v parnej saune, nahý. V iných podnikoch, napríklad 3ple centrum v Optime Košice sa mi to stalo. Viackrát.

Myslím že pôvodne bolo zvýhodnené vstupné pre ženy a páry zavedené preto aby sa z toho nestala čisto sauna iba pre mužov. Ale, to je moja divoká špekulácia, neviem ako uvažoval majiteľ alebo personál sauny pri určovaní vstupného. 

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).