Wellnessy na Slovensku

Pridal/a bager65 dňa

Ahojte. 

Chcem sa vás opýtať, aké poznáte wellnessy na Slovensku, ktoré sú spoločné (nie na privátne objednanie), sú tam rôzne sauny, do vírivky sa chodí naholo a je tam príjemná atmosféra. Skrátka, dobrý wellness s bezplávkovou zónou. Čiže príklad, Aquacity Poprad nie, lebo tam nie je bezplávková zóna a ľudia tam chodia do vírivky v plavkách. Môžte napísať k svojmu wellnessu recenziu, nejaké zaujímavé postrehy atď. 

Asi najlepší  wellness na Slovensku je v Grand hoteli Permon v Podbanskom a super je tiež aj Afrodita v Rajeckých Tepliciach. Super bola aj zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach ale bohužiaľ už od korony je wellness zatvorený, funguje len kúpalisko a či ešte otvoria je otázne.

Pozdravujem. Z mojich skúseností je to s nahotou  tak , že ako si to zariadiš , tak to bude. Aj v Poprade sú ľudia , ktorí vedia, ako by mali veci fungovať a nechodia tam v plavkách. Ale nice je ich veľa. Tým ostatným treba aj ukázať, že to ide aj inak, ale keď sa každý prispôsobí väčšine, tak je ťažké niečo zmeniť. Buďte sami sebou. Ak ste nahí vo vírivke , a celkove vo wellness , kde je bezplavková zóna, tak VY nič zlé nerobíte. Práve naopak, správate sa tak, ako by sa malo. Nech Vám toto presvedčenie pomôže vniesť do slovenského wellnessu trochu poriadku a kultúry saunovania. :)

Odporúčam noc saunových rituálov v Bešeňovej. Veľmi dobrá atmosféra, veľký výber sáun, ochladzovacích bazénov a vírivka a dokonca aj veľký bazén na plávanie. Všetko je bezplavkové a ľudia to tam naozaj dodržiavajú.

Zdravím, tiež Odporúčam Welness v Aqapark Bešeňova. Veľký výber sáun, bazény, do vírivky nikto nechodí v plavkách, veľmi dobré sú rituály aj peeling. Keď je slnko tak sa dá vonku opaľovať niektorí s plachtou, niektorí bez ...

Ďakujem za vaše príspevky. Kľudne ešte píšte ďalšie odporúčania. Andycko, nie je to také jednoduché. Aquacity Poprad nemá wellness na fínsky štýl, ale americký. V normálnych wellnessoch na fínsky štýl je všade bezplávková zóna. Kľúčové je tam ticho, harmónia, relax. Pokiaľ sa treba osprchovať, ísť do vírivky alebo studeného bazéna, nahota je tam samozrejmosť. Wellnes na americký štýl je však iný. V Amerike je úplne bežné, že ľudia nosia vo wellnessoch plavky. V mnohých filmoch to aj vidieť. Prioritou amerického štýlu nie je spokojnosť ľudí, ale hlavne zisk. Sú ľudia, ktorí sa hanbia ešte aj s rukami zakrytými časťami  tela ísť do vírivky a preto oni by šli iba v prípade wellnessu s plávkami. Potom sú rodiny, kde 10 členov rodiny sa vyberie do aquaparku a je pre nich trápne, ak by sa mali vidieť nahí navzájom vo vírivke. Preto americký štýl to rieši takým ústupkom, že plávky sú dovolené. Síce naturisti sú samozrejme proti a prestanú tam chodiť, ale zato tie rodiny s deťmi, ktorých tam pribudne, predstavuje pre majiteľa väčší zisk. No a keby takáto rodinka by bola v plávkách vo vírivke a vy by ste tam šli k nim úplne nahí, tak vôbec by z toho neboli nadšení. Zrejme by volali na vás SBSkára. Pre taký aquapark s americkým štýlom je jednoduchšie vyhodiť jedného nudistu ako keby mali riskovať, že sa rodinka nespokojne zbalí a odíde. 

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).