Nahá turistika

Pridal/a Andycko dňa Št, 25.05.2023 - 08:04

Začínam túto tému, ktorá patrí tiež k naturistickým aktivitám, aj keď nie až tak rozvinutá na SK ako nahé opaľovanie a kúpanie sa.

Nahú turistiku (Naked Hiking) pratizujem celoročne už tri roky a je to pre mňa skvelý relax - a nie len to. Nie je to o ničom inom , len byť nahý v prírode. Byť sám sebou a so sebou!

Nie je nás veľa , ale zopár nadšencov  pre nahú turistiku je aj na SK a s niektorými som sa už aj stretol a vždy to bol skvelý čas. 

Bolo by fajn keby sme dali o sebe vedieť. Aby sme sa navzájom mohli lepšie poznať, aby sme mali väčšiu možnosť stretnúť sa a aby aj ostatní vedeli, že niečo také ako nahá turistika existuje a že je dobrá, relaxujúca, obohacujúca, povznášajúca dušu aj telo! 

Ak máte nejakú osvedčenú trasu vhodnú na nahú turistiku, tak sa s ňou môžete podeliť a prípadne sa aj dohodnúť na stretnutí a prejsť si ju spoločne.

Andy.

Hneď prvé miesto ktoré mám overené a mnohokrát prechodené je  okolie Rožňavy - Sloveský Kras. Je to nádherné miesto s krásnou scenériou. Keďže tu nie sú vysoké hory je aj turistika - akákoľvek - nie veľmi náročná. Ďalšia veľká výhoda pre nás je , že - bohužiaľ  alebo našťastie - táto lokalita nie je veľmi známa a turistami navštevovaná, čo z nej robí idálnu lokalitu pre naturistické aktivity v prírode! :) Osobne vždy stretám len minimum ľudí, alebo vôbec.  Preto ak budete chceť nejakú akciu, ponúkam túto lokalitu. 

Foto z minulého týždňa. Fotené z Brzotínskej skaly vidieť  Rožňavu a okolie. Na mapke vidieť žlto označenú časť začiatku a červenou farbou je označené miesto tohto výhľadu. Ide sa po modrej a potom po zelenej.

 

 

Ďalšia akcia bola tiež nedávno s  @jojik -om . Boli sme sa prejsť po červenej od Sorošky smerom na východ. Autá sme nechali na parkovisku pri motoreste. (Doporučujem skvelú fazuľovicu :) ) Tiež nádherný výhľad a  okrem začiatku je to pokojná turistika s krásnou prírodou. Na fotke vidieť vpravo aj hrad Krásna Hôrka.

Trasa pokračuje aj dalej a máte možnosť prísť ku krásnym výhľadom .

Tých možností a trás je tu ale oveľa viac!

Ak bude záujem, tak sa može zorganizovať nejaké akcia v telto lokalite. :)

Majte pekný deň. Andy.

Pridať nový komentár

  • Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.
  • Komentár neprihláseného užívateľa sa zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).