Tajch Veľká Vodárenská (Banská Štiavnica)

Pridal/a Matus dňa

Tajch Veľká Vodárenská je tajch vzdialený cca 10 min chôdze z Trojičného námestia. Vďaka veľkej hĺbke vody (14m) ostáva voda pomerne chladná a ponúka skvelé osvieženie. Samotná nádrž je veľká cca 80 x 80 metrov. Hrádza je využívaná ľuďmi v plavkách, kým opačný breh je vyhradený obsadený nudistami. Bočné časti fungujú v zmiešanom režime keď sa nahí a oblečení ľudia miešajú skôr podľa toho kto sa s kým chce baviť, než podľa toho kto je v plavkách či bez.

Vstup do vody je strmý a nádrž nie je vhodná pre neplavcov. Tomu zodpovedá aj zloženie návštevníkov nudapláže, prevažujú ľudia v strednom veku (pravidelní návštevníci pláže), plus turisti ktorí prišli do Štiavnice. Pláž funguje aj počas pracovných dní. Voda ako aj okolie nádrže je čisté. Samotné miesta na ležanie sú pomerne úzke (cca 2 metre), avšak plne postačujúce. Nakoľko samotný tajch je v lese, podvečer sú časti pláže (západný okraj) v tieni.

Samotne fungovanie pláže je dôkazom toho, že ak sa obe skupiny, teda naturisti aj ľudia v plavkách, správajú ohľaduplne, aj takéto maličké jazierko môže byť zdielané obomi skupinami. Všimol som si, že niektorí nudisti si pri vstupe do vody na chvíľku prehodia okolo bokov uterák. Na oplátku, ľudia v plavkách neriešia ich nahotu, či to že obe skupiny nemajú inú možnosť než plávať okolo seba vo vode.

Lokalita ponúka skvelé osvieženie a rozhodne ju odporúčam každému kto v horúci deň trávi čas v Štiavnici a chce si spraviť prestávku v spoznávaní pamiatok mesta a jeho okolia.

Tajch Veľká Vodárenská (Banská Štiavnica) (GPS: N48.4670000954, E18.888424942)

Tajch Veľká Vodárenská (Banská Štiavnica)
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.4670000954, E18.888424942
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

Matúš, veľmi krásne a podrobne opísané nudapláže v tvojich príspevkoch. Dal by som ti ešte jeden tip navštíviť aj novo vytvorenú časť nudapláže Zvolen Môťová -nachádza sa priamo pod penziónom Orlík, na panelovom móle. Ak by si mal cestu okolo, môžeš to tam "čeknúť" a dodatočne pridať svoje postrehy z tohto miesta. Zvyčajne sa tam nachádza asi od 2-7 ľudí počas víkendu.

Ahoj Zloduch ;-)

ďakujem za tip, ak by sme mali cestu okolo a bolo pekné počasie, radi sa z manželkou zastavíme. Máme to trochu od ruky, takže to asi bude chvíľku trvať, ale ako oddych po túre v okolí to bude určite super.

Neviem či na toto miesto chodievaš pravidelne, alebo si tam zablúdil len keď si šiel okolo. Ale ak ho dobre poznáš a ľudia sa tam stretávajú pravidelne, určite budem rád ak ho s príslušným popisom pridáš priamo ty, určite to pomôže nájsť ho aj iným ľuďom a možno z 2-7 ľudí bude na konci leta 5-15 ;-). A aj ja ho raz ľahšie nájdem...

Ja by som svoje postrehy nepreceňoval. Predsa len základ je aby pláž opísal niekto kto na ňu chodí pravidelne - určite vie o nej oveľa viac. ako ja. Ale, ak už sa zastavím, rád sa podelím so svojou skúsenosťou, nakoľko verím, že čím viac ľudí potvrdí že na danom mieste funguje nudapláž, tým viac ľudí sa na ňu odhodlá prísť a postupne sa to nabaľuje, či je super.

Takže ak pláž stabilne funguje, pridajte ju a smelo sa pochváľte. Napíšte k nej z času na čas nejaký komentár, trebárs koľko ľudí bolo, akí ľudia chodia, kedy je tam najviac ľudí, ... nech hlavne ľudia zo Zvolena a okolia vedia kam ísť ak preferujú slnenie bez plaviek ;-).

S pozdravom,
Matúš

Zdravím všetkých naturistov. Momentálne sa nachádzam pri spomínanej nuda pláži vo Zvolene. Pri penzióne Orlík je dosť veľké parkovisko a od neho je to asi 5 minút pešo smerom za penzión. Bol som sa tam pozrieť ale nikto tam nebol.. (zatiaľ?? ☺️)

Ahoj, voda prijemná , osvieži, keďže pršalo je tu minimum ľudí, pláva málokto. Miesto na ležanie sa dá, možno tie dva metre na šírku to má.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.