FKK Ružiná

Pridal/a Matus dňa

Tvrdím, že každá vodná nádrž si zaslúži svoju nudapláž, a nie ináč to je na Ružinej. Nudapláž sa nachádza na strane od Divína. Pláž sa nachádza na pokosenej trávnatej lúčke z veľkosťou cca 12 x 5 metrov. Pokiaľ by nestačilo miesto, smerom k ostrovčeku ktorý máte na pláži po ľavej strane sa nachádza ďalšia čistinka, avšak tam je mierne horší prístup do vody.

Vstup do vody je bezpečný a vcelku pohodlný (je tam istý výškový rozdiel medzi brehom a čistinkou). Hĺbka vody klesá veľmi pomaly a preto je pláž vhodná aj pre rodiny s malými deťmi. Dno je hlinité. Vďaka umiestneniu na severnom okraji nádrže svieti slnko na pláž počas celého dňa. Pláže pre ľudí v plavkách sú dostatočne vzdialené aby pláž poskytovala dostatok súkromia.

Auto nechať je možné nechať na parkovacích miestach na tesne pred začiatkom nádrže a k pláži prejsť pešo po okraji poľa po vychodenom chodníku (cca 5min). Parkovanie je na tomto mieste bezplatné (platilo v roku 2018).

Odporúčam návštevu kaštieľa v Divíne skôr než sa zmení na hotel, nakoľko posledná rekonštrukcia tomu dosť nasvedčuje ;-).

Pláž je navštevovaná hlavne cez víkendy, aj keď je na nej možné nájsť ľudí aj počas týždňa.


©foto: mdr

Nakoľko túto pláž nenavštevujem pravidelne, budem rád ak sa ozvem niekto, kto je tú častejšie ako ja a bude tento opis podľa potreby aktualizovať (pridal by som mu právo meniť tento článok)

Ďakujem,
Matúš

FKK Ružiná (GPS: N48.4427, E19.5531)

FKK Ružiná
Typ: Zabehnutá nudapláž
GPS: N48.4427, E19.5531
Aktualizované: 09.11.2021

Recenzie lokality

Komentáre

Zdravím chcel by som sa ta informovať ako to chodí na nudapláži ruzinej, lebo som dostal informácie ze je to v zakázanej zóne, kde sa nesmie ani kúpať a ze tam udajne chodía aj nejaký neprajníci co robia zle a pod. Ďakujem

A na tej nudapláži na ruzinej to ako chodí,? lebo som počul že sú tam nejaké problémy z kúpaním a ze sa tam nesmie kúpať že je to zakázanej zóne? A čo sa týka návštevnosti ešte? Tak je navštevovana táto pláž??? Ďakujem za info

Ahoj,

ja neviem o žiadnych problémoch. Pláž je maličká ale plne postačujúca, ale zase ťažko čakať nával ako niekde pri Bratislave či Košiciach, čo sú výrazne väčšie mesta ako Zvolen či Banská Bystrica. My s manželkou sme tam boli veľmi spokojní.

Veľkosti zodpovedá aj návštevnosť, ale neboli sme tam jediní ani keď sme boli v týždni. Možno sme mali šťastie. Ale súdiac podľa toho ako čistá a upravená je pláž, myslím, že tých pár ľudí čo tam chodí pravidelne sa o ňu veľmi dobre stará.

Rozhodne je to miesto kde sa radi vrátime ak nás letná dovolenka zavedie blízko.

Ďakujem veľmi pekne za informácie, ešte by som sa chcel informovať či náhodou nepoznáš niekoho z okolia VK, LC co túto pláž návštevuje alebo aj iné nudaplaze chcel by som sa z niekym spojiť a v lete ísť na nejaké nudaplaze...

Ahoj,

bohužiaľ z okolia VK či LC nepoznám nikoho. To, že nemáš s kým ísť ťa ale nemusí odrádzať. Za prvé máš niekoľko mesiacov aby si v svojom okolí niekoho našiel (manželka, priateľka, kamaráti, ... a samozrejme, môžeš skúsiť aj Naturistickú zoznamku).  A ak by sa ti to nepodarilo, určite nebude problém ani ak dôjdeš sám,len to chce nejakú zaujímavú knihu na čítanie, nech si lepšie užiješ pláž ;-)

A ak tam budeš chodiť pravidelne, určite sa časom s niekym spoznáš, prípadne dáš do reči. Základ je nájsť odvahu a ísť, a keď už tam budeš, napísať ako tam bolo, prípadne že práve si tam. To funguje asi najlepšie, ľudia potom vedia, že pláž funguje a jeto tam v pohode. ;-)

Matúš

Ja zvyknem chodievať do Štúrova tam sa mi páči, a tuto neviem na ruzinej som ešte nebol preto som sa aj informoval cez teba že čo ako to tam chodieva a pod, a vo wellnes v rapovciach si nebol pozrieť?

Vysokou trávou zarastená dolina . Po vode ani stopy . Šiel som okolo a vyzeralo to neuveriteľne . Bez vody to asi nebude pláž a aj napriek tomu sa pýtam : Chodí tam niekto teraz ? Viem bizardná predstava

Áno chodia tam aj teraz nudisti, ale oveľa menej. Bol som tam aj ja len tak si poležať. Pohoda bola a nebol som tam sám.

Pozdravujem, bol som dnes navštíviť nudapláž na Ružinej. Voda sa už pomaly dopĺňa, teraz jej chyba už len asi 1,5 - 2 metre do dosiahnutia výšky pred vypustením.
Prístupová casta po poľnej ceste je dobrá. Na začiatku bola trochu blatistá kvôli dažďom, ale nie je to nič hrozné. Veľký polostrov je u pod vodou, ale je tu stále kopec priestoru na slnenie. Pobrežia nie sú zarastené, takže prístup do vody je dobrý. Vytvorili sa teraz dve pláže. Ku obidvom idú cestičky (pomerne vychodené, takže nejakí nudisti tam chodia) ktoré začínajú pri značkách chránenej oblasti. Tá zadná je väčšia a nad plážou je aj vykosená vyvýšená časť - týmto chcem poďakovať za údržbu! Autá si môžete nechať na hlavnom parkovisku a za lesíkom (treba trochu prejsť smerom na Divín) odbočiť na poľnú cestu. Ak sa chcete hlavne opaľovať a stráviť pokojný čas v nahote v prírode, tak určite doporučujem navštíviť Ružinú! :) (Foto vo Foto Slovensko sekcii)

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.