Tip na nahú turistiku

Pridal/a Andycko dňa

Ahoj

tých, ktorí majú radi nahú turistiku nie je veľa a tých ktorí ju aj praktizujú, je ešte menej. Mnohí sa boja prípadných nepríjemností ak niekoho stretnú. Čo chápem. Byť naturisticko sebavedomý trvá nejaký čas a aj trochu praxe, preto ponúkam tento tip na výlet na Plešiveckú planinu, ak budete v okolí Slovenského Krasu, kde je naozaj veľmi malá pravdepodobnosť , že niekoho stretnete!  

Trasa z veľkej časti vedie po vedľajších chodníkoch, ktoré nie sú veľmi vyšľapané, preto odporúčam mať so sebou aj GPS! (Aplikácia Mapy je výborný spoločník) Začiatok je pri Štítniku. To už je na Vás či pôjdete rovno z centra alebo zaparkujete auto  pri vysielači Psí chrbát.. Potom výšľap na planinu kde sa okrem množstva jaskýň a prepastí nachádza aj Serényiho cisterna. Ak sa vydáte od Gravitačnej jaskyne smerom na juh po úzkocm chodníku, dostanete sa ku krásnemu výhľadu. Na trase je veľa pekných prírodných krás a užijete si aj kľud a samotu. Pri zostupe od Gravitačnej jaskyne sa pripravte na ťažší terén asi 200 metrov. Potom je už  zostup príjemný. 

Ja som si prešiel túto trasu včera a bol to skvelý zážitok a vynikajúci naturistický päť hodinový relax! :)

Verím , že som vás inšpiroval a prajem pekný deň.

Andy.

Približná trasa ma mape

Výšľap! :)

 

 


Rakytníkový háj


Serényiho cisterna


Výhľad na Štítnickú dolinu

.. a môžem isť dolu!

 

 

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.