Jazero Kopáč - Kopáčsky ostrov - LOKALITA BUDE ODSTRÁNENÁ

Pridal/a and.rhei dňa St, 15.07.2020 - 07:11

Podľa mapy vyzerá, že táto lokalita je v CHKO a je chránená zvýšeným stupňm ochrany. Rekreácia na tomto mieste nie je možná a lokalita bude zo zoznamu FKK miest vymazaná k 1.2.2021.

Webmaster ASN.sk

---------------------------

Čaute priaznivci nahoty. Dnes vám opíšem asi málo známu lokalitu kde sa môžete oddávať nahému kúpaniu bez toho aby Vás vyrušovalo milión ľudí. Lokalita sa nachádza v blízkosti dunajskej hrádze smerom do Kalinkova po ľavej strane. Jazero je skryté ale ľahko lokalizovateľné, keďže leží rovno pri trase vedenia vysokého napätia, ktoré pretína aj Dunaj a jazero Draždiak. ja sem chodievam na bicykli ale dá sa sa sem prísť aj MHD na konečnú zastávku Vodostav - kde sa nachádza aj bufet - a odtiaľ pešo ale nemám to osobne vyskúšané.  Vždy keď sem prídem na bajku, tak tu nájdete minimálne jedného nudistu a toto jazero napriek tomu, že leží v blízkosti Slovnaftu a spalovne má nádhernú čistú vodu vhodnú na kúpanie.  Samozrejme lepšie je sem chodiť cez pracovný týždeň, kedy je intenzita návštevníkov nižšia ako cez slnečný víkend . Pri jazere sú malé štrkové plážičky, ale len na jeho južnej strane, čiže kto skôr príde ten si uchmatne lepšie miesto. Takže vrelo odporúčam kto sa chce osviežiť na ceste bicyklom po hrádzi, alebo kto si len chce oddýchnuť v lone prírodnej rezervácie Kopáčsky ostrov, kde sú lúky podobné savanám. Ak si nájdete kľudnú cestičku vyskúšajte nahú prechádzku alebo bicyklovanie - osobne vyskúšané :-)

Jazero Kopáč - Kopáčsky ostrov - LOKALITA BUDE ODSTRÁNENÁ (GPS: N48.1018029881, E17.1572467773)

Jazero Kopáč - Kopáčsky ostrov - LOKALITA BUDE ODSTRÁNENÁ
Typ: Začínajúca nudapláž
GPS: N48.1018029881, E17.1572467773
Aktualizované: 11.01.2021

Recenzie lokality

Komentáre

STRÁŽ PRÍRODY (bez overenia)

Pi, 08.01.2021 - 18:17

Vážený And.Rhei toto miesto je v 4 stupni ochrany kde je podľa zakona 543/2002 o ochrane prirody a krajiny zakazané pohybovať sa mimo vyznačených turistických chodníkov. Zároveň Vaším príspevkom navádzate na trestný čin podľa tresného zákona 300/2005.

Žiadame všetkých aby sa v danej lokalite nepohybovali okolo jazera a neschádzali dole k jazeru a tým nenerúšali biotop a brehové porasty.

Podľa toho ako som pozrel mapu, tak sa dané uzemie naozaj nachádza v CHKO a rekreácia na tomto mieste je zakázaná. Ochrana prírody je súčasťou filozofie naturizmu a verím, že And.Rhei si zvýšenej ochrany nebol vedomý.

Keďže chceme, aby sa táto informácie dostala aj k iným naturistom, lokalitu spolu s touto informáciou tu ponechám ešte mesiac a následne bude zmazaná.

Ďakujeme za upozornenie,
Webmaster ASN.sk

Vážená stráž prírody...
keďže v blízkosti prebieha výstavba diaľnice, resp. obchvatu Bratislavy, pravidelne tam niekto likviduje bobrie hrádze a dochádza k výrubu stromov a nie je takmer žiadne označenie o tom že je to CHKO, tak chápem ľudí že tam chodia a netušia že sú v chránenom území....
S tým, že bude lokalita odstránená z nudistických lokalít súhlasím, posledné leto tam boli z 95% textiláci.

STRÁŽ PRÍRODY (bez overenia)

So, 16.01.2021 - 20:58

Vážený Webmaster,

navrhujem ponechat aj trochu dlhšie aby si návštevníci prečítali a boli informovaný. Ceníme si,že ochrana prírody je súčastou filozofie naturizmu.

Pán Jojik,

dakujeme za upozornenie.Územia pravidelne preznačujeme a sme v kontakte aj s D4R7.

Pridať nový komentár

Z dôvodu ochrany pred spamom sa komentár neprihlásených užívateľov na stránke zobrazí až po schválení (zvyčajne do niekoľkých hodín).
Pokiaľ chceš aby sa tvoj komentár zobrazil okamžite, vytvor si účet alebo sa prihlás.

Komentár prihláseného užívateľa sa zobrazí okamžite.